Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W piątek w Gdyni rozpoczną się mistrzostwa Polski w sprintach klas olimpijskich

W piątek w ramach Volvo Gdynia Sailing Days 2016 rozpocznie się druga edycja mistrzostw Polski w sprintach klas olimpijskich, które potrwają do niedzieli.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / PZŻ

Pierwsza edycja tych nietypowych regat odbyła się w zeszłym roku, również w ramach Volvo Gdynia Sailing Days. Zawody polegają na tym, że wyścigi są znacznie krótsze niż rozgrywane w tradycyjnej formule i według planów trwają po koło 10 minut.

Przed rokiem w klasie RS:X najlepsi okazali się Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń). W gdyńskich regatach nie wzięli udziału między innymi nasi olimpijczycy Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Sopot) oraz Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), ponieważ kończyli w tym czasie zgrupowanie w Rio de Janeiro, przygotowujące ich do igrzysk. W tym roku zabraknie wszystkich naszych reprezentantów olimpijskich, bo start w Rio mają już za niespełna miesiąc.

W klasie 470 kobiety oraz mężczyźni ścigali się razem i najlepszą załogą w 2015 roku była Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek-Gliszczynską (SEJK "Pogoń" Szczecin/ChKŻ Chojnice), w Laserze wygrał Sebastian Kalafarski (UKŻ Wiking), w Laserze Radialu wygrała Wiktoria Walter (UKŻ Wiking Toruń), a w klasie Finn na pierwszym stopniu podium stanął Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia).

Mistrzostwa Polski w takiej formule będą nowością jedynie dla zawodników klasy 49er, którzy podczas pierwszej edycji rywalizowali w tradycyjnych mistrzostwach Polski, gdyż nie mogli tego zrobić w zaplanowanym terminie (17-20 września w Gdańsku-Górkach Zachodnich) dla wszystkich klas olimpijskich.

Maciej Frąckiewicz z Gdyni

Szesnaście lat tradycji. Młodzi żeglarze znów w Gdyni (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×