WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Przemysław Tarnacki z załogą zajął 16. miejsce w Giraglia Rolex Cup

Przemysław Tarnacki z załogą Ocean Challenge Yacht Club zajął 16. miejsce w regatach Giraglia Rolex Cup, które w odbyły się u wybrzeży francuskiej miejscowości Saint-Tropez.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Przemysław Tarnacki

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Dwudziestoosobowa załoga Ocean Challenge Yacht Club ze skipperem Przemysławem Tarnackim zakończyła udział w wyścigach krótkich w St. Tropez na 16. miejscu. Polacy musieli wycofać się z wyścigu długiego La Giraglia ze względu na problemy z kilem i słaby wiatr.

W 65. edycji tych najstarszych regat morskich na Morzu Śródziemnym - Giraglia Rolex Cup - wzięły udział 184 jachty. Zawody składały się trzech dni wyścigów taktycznych wokół St. Tropez (11-13 czerwca) oraz wyścigu nawigacyjnego na dystansie 243 mil morskich, słynna La Giraglia, z metą w Genui (14-16 czerwca).

- Mamy za sobą wymagający tydzień. Z wyścigu długodystansowego La Giraglia musieliśmy się wycofać ze względu na problemy techniczne z kilem, stan zdrowia jednego z naszych członków załogi oraz bardzo słaby wiatr. Po mecie okazało się, że jedna czwarta floty zrezygnowała z powodu braku wiatru. Opanowanie takiego jachtu we wbrew pozorom ciężkich warunkach słabego wiatru wymaga solidnej techniki żeglowania, którą wspólnym trudem udało nam się osiągnąć. To jeden z cenniejszych tygodni w historii naszego klubu, za który bardzo dziękuję mojej załodze - komentuje skipper polskiej załogi, wielokrotny mistrz świata Przemysław Tarnacki.

Polacy płynęli na jachcie Green Dragon klasy Volvo Ocean Race 70. Jacht wykonany jest w 100% z Carbonu, posiada uchylny kil, miecze i sporą powierzchnię żagli, która z łatwością umożliwia osiąganie prędkości w okolicach 30 węzłów. Na tym samym jachcie w wokółziemskich regatach Volvo Ocean Race startował Brytyjczyk Ian Walker, późniejszy zwycięzca tych regat.

Założony w 2014 roku Ocean Challenge Yacht Club to klub żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku. Członkowie klubu regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak min. Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Commodores Cup. W grudniu tego roku załoga klubu zadebiutuje w jednych z najbardziej wymagających regat morskich - Sydney to Hobart.

Strona klubu: www.oceanchallenge.club


ZOBACZ WIDEO Robert Kubica: Nigdy nie byłem w tak dobrej formie fizycznejCzy Przemysław Tarnacki z załogą zajmą w tym sezonie miejsce na podium regat międzynarodowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.