KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Optimiści podsumowują sezon

Cykl regat Pucharu Polski Kinder+Sport Optimist gr. B zakończony! Sezon jesienno-zimowy to czas na podsumowania, przygotowania i upowszechnianie żeglarstwa.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Łódki klasy Optimist Materiały prasowe / A. Palka / Na zdjęciu: Łódki klasy Optimist
- Za nami bardzo udany i pracowity sezon. Od kwietnia do października na terenie całej Polski rozegranych zostało prawie 90 regat, w których brali udział zawodnicy grupy B. Zdecydowanie zauważalny jest wzrost frekwencji i liczymy, że ta tendencja utrzyma się w przyszłym sezonie - podsumowuje Tomasz Figlerowicz, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Na pierwszym miejscu w rankingu grupy B uplasowała się Paulina Rutkowska (YKP Gdynia) z liczbą 663 punktów zdobytych w 13 regatach.

2017 to ważny rok dla klasy Optimist ze względu na włączenie cyklu regat Pucharu Polski w grupie B do międzynarodowego programu Kinder+Sport. W ramach programu grupa trzydziestu wskazanych przez PSKO organizatorów regat otrzymała pakiety nagród oraz gadżetów dla uczestników, obsługę fotograficzną oraz wsparcie w promocji. Wydarzenia wybrane zostały na podstawie precyzyjnych kryteriów takich jak: współczynnik regat, liczba uczestników, jakość organizacji, lokalizacja geograficzna, termin, współpraca z organizatorem.

- Ideą programu Kinder+Sport jest pokazywanie dzieciom i młodzieży, że sport to przede wszystkim doskonała zabawa w gronie rówieśników, która daje znacznie więcej radości niż spędzanie wielu godzin przed komputerem. Udział w każdych regatach to nowe wrażenia, emocje, przyjaźnie i wspomnienia wspólnie przeżytych chwil - mówi Szymon Skitek, Product Manager Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o.

Kalendarz regat włączonych do Pucharu Polski Kinder+Sport Optimist gr. B na przyszły rok ogłoszony zostanie na początku marca 2018 roku. Pierwsze starty rozpoczynają się już od kwietnia, co jest związane z awansem pierwszych 65 zawodników grupy B do grupy A. Natomiast pierwsze regaty rangi eliminacyjnej w grupie A odbędą się już tradycyjnie na początku maja 2018 roku i będą to I eliminacje do mistrzostw świata i Europy w Pucku.

ZOBACZ WIDEO Podsumowanie sezonu w klasie Optimist

Celem inicjatywy Kinder+Sport jest także popularyzacja żeglarstwa i klasy Optimist wśród dzieci i młodzieży, które nie miały dotychczas styczności z tym sportem. Dzieci powinny poznawać w szkole jak najwięcej dyscyplin sportowych, a przy odrobinie kreatywności sala gimnastyczna może być doskonałym miejscem do żeglarskich ćwiczeń "na sucho".

Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronach:

www.psko.pl www.pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski www.kindersport.pl www.facebook.com/optymist www.facebook.com/KinderPlusSport.Polska

Organizatorem Pucharu Polski Kinder+Sport Optimist grupy B jest Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist, partnerem jest Polski Związek Żeglarski, inicjatywa realizowana jest pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki.

Kinder + Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia. Projekt opiera się na głębokim przekonaniu, iż aktywny styl życia jest treningiem nie tylko dla ciała, ale również dla emocji oraz ważnym elementem edukacji w rozwoju dziecka.

Dlatego też Kinder+Sport pracuje na rzecz promowania aktywności fizycznej wśród dzieci, by zapewnić im mnóstwo radosnych wspomnień. Rdzeń aktywności Kinder+Sport został opracowany we współpracy z krajowymi i międzynarodowymi Federacjami Sportowymi odpowiedzialnymi za promowanie sportów oraz organizacje zarówno lokalnych, jak i globalnych wydarzeń.

Kinder+Sport w liczbach:

- obecność w 26 krajach
- 23 dyscypliny sportu
- 127 federacji i związków sportowych
- 4 komitety olimpijskie
- 15 milionów dzieci zaangażowanych w program na całym świecie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×