WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Czas na mistrzostwa Polski klas olimpijskich

Już w czwartek 27 września rozpoczną się mistrzostwa Polski klas olimpijskich, podczas których o medale powalczą najlepsi żeglarze w naszym kraju. Zawodnicy ścigać się będą w Gdańsku-Górkach Zachodnich.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ / Na zdjęciu: Jachty olimpijskiej klasi Laser Radial

W dniach 27-30 września w Gdańsku-Górkach Zachodnich odbędą się mistrzostwa Polski klas olimpijskich. Żeglarze będą rywalizowali w klasach RS:X, 49er, 49erFX, 470, Finn, Laser Standard, Laser Radial kobiet oraz Nacra 17.

Na starcie pojawią się najlepsi polscy zawodnicy w każdej konkurencji, łącznie z kadrą narodową, która regularnie bierze udział w międzynarodowych regatach rangi mistrzostw świata i Europy oraz z cyklu Pucharu Świata i Europy.

Klasy 49er, 49erFX i Nacra 17 mają zaplanowane rozegranie po 11 wyścigów, windsurfingowa klasa RS:X ma ich mieć 10, a klasy 470, Laser Standard, Laser Radial oraz Finn po 9. W dniach 27-29 września starty do wyścigów planowane są na godzinę 11:00, a w dniu 30 września na 10:30.

Z wywalczonych rok temu złotych medali w kategorii seniorów cieszyli się Zofia Klepacka (YKP Warszawa) i Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) w klasie RS:X, Agata Barwińska (MOS SSW Iława) w klasie Laser Radial, Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Irmina Mrózek Gliszczynska (ChKŻ Chojnice) oraz Michał Wysocki i Paweł Wysocki (LKŻ Sława/AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 470, Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń) w klasie Laser Standard, Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) w klasie Finn, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 49er oraz Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 49erFX.

W dniach 30 sierpnia - 1 września w tym samy miejscu odbyły się mistrzostwa Polski juniorów oraz klas nieolimpijskich w których łącznie wystartowało 279 zawodników.

Organizatorem obu imprez jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z NCŻ AWFiS Gdańsk i AZS COSA Gdańsk. Partnerami są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Volvo Car Poland oraz Rehasport Clinic. Z kolei sponsorami są LaserPOL i Sailovnia, a patronatem medialnym imprezę objął magazyn sportów wodnych "Wślizgu".

ZOBACZ WIDEO: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński z brązowym medalami!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×