Einsiedeln: Sensacyjny start, ale oczekiwane zwycięstwo rosyjskiej rewelacji

W najmocniejszym składzie przyjechali niespodziewanie do szwajcarskiej miejscowości Einsiedeln na ostatnie konkursy Pucharu FIS na igelicie podopieczni niemieckiego szkoleniowca - Wolfganga Steierta. Zgodnie z oczekiwaniami na obiekcie HS 117 żadnych szans rywalom nie dał czwarty w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Letniej Grand Prix - Denis Kornilov. Rewelacyjnie spisujący się ostatnio Rosjanin uzyskał w swoich próbach odpowiednio 114,5m oraz 113,5m.

Maciej Mikołajczyk

Na drugim miejscu, ale już ze sporą stratą do zwycięzcy uplasował się Austriak Balthasar Schneider, który lądował na 109,5m i 112m, a trzecie miejsce zajął inny z zawodników naszych wschodnich sąsiadów - Dimitri Vassiliev (109,5m i 104,5m).

Tuż za podium uplasowali się Dimitri Ipatov, mający polskie korzenie Arthur Pauli i Niemiec Maximilian Mechler.

W zmaganiach trzeciej rangi wzięło udział aż 53. skoczków, w tym między innymi młodszy brat fińskiej gwiazdy - Pasi Ahonen, Francuz Vincent Descombes Sevoie, Mario Innauer, czy Joerg Ritzerfeld.

W Kraju Helwetów nie startują biało-czerwoni, którzy w sobotę i niedzielę będą rywalizować o tytuł mistrza naszego kraju w Zakopanem.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)