Wspaniały pościg Sikory

Zwycięstwem Evgenego Ustyugova zakończył się bieg pościgowy mężczyzn na 12.5 km w Pokljuce. Na drugiej lokacie niespodziewanie uplasował się Roland Lessing, natomiast trzeci był Simon Eder. Tomasz Sikora względem sprintu poprawił się o dwadzieścia siedem miejsc! Dzięki temu lokował się na 16. pozycji. Były to ostatnie zawody tego roku.

Adrian Duda
Adrian Duda

Rosyjscy fani mogą zaliczyć występy swoich zawodników w Pokljuce do bardzo udanych. Po zwycięstwach Swietlany Sleptsovej oraz Ivana Tcherezova, Evgeny Ustyugov wygrał niedzielny bieg na dochodzenie. Rosjanin przez cały czas biegł w ścisłej czołówce, a na ostatniej rundzie biegowej wyprzedził słabego Estończyka i pierwszy przekroczył metę. Wielką niespodziankę sprawił Roland Lessing, który znalazł się na drugim miejscu! Dla Estończyka jest to największy sukces w karierze. 32-letni biathlonista słabo biegł, ale bezbłędnie strzelał. Na trzeciej lokacie ulokował się Simon Eder. Austriak po raz siódmy stanął na podium. Eder tradycyjnie był jednym z najszybszych strzelających zawodników.

Dominik Landertinger zajął czwarte miejsce. 22-letni Austriak świetnie poradził sobie biegowo, jednak na strzelnicy zaliczył dodatkowe sześć karnych rund. Zwycięzca sobotniego sprintu - Tcherezov - przez trzy strzelania utrzymywał się w pierwszej trójce, lecz niestety Rosjanin ostatecznie musiał przebiec dodatkowe sześćset metrów i spadł na ósme miejsce. Czterdziesty ósmy w sobotnim sprincie Lars Berger był najlepszy biegowo w biegu pościgowym. Norweg przestrzelił czterokrotnie na strzelnicy. Mimo to przesunął się na piętnaste miejsce! Rodak Bergera - Halvard Hanewold - poprawił się o trzydzieści sześć pozycji. 40-letni Norweg ulokował się na dwudziestej czwartej lokacie.

Z bardzo trudnej, czterdziestej trzeciej pozycji startował w niedzielnym biegu Tomasz Sikora. Nasz reprezentant zaliczył tylko jedną karną rundę, dzięki czemu znacznie przesunął się w klasyfikacji zawodów. 36-letni Sikora uplasował się na szesnastym miejscu. Cieszy również dość dobra forma biegowa Polaka. Przed Sikorą przerwa świąteczna, w której na pewno musi przeanalizować liczne błędy zrobionych w czasie ośmiu zawodów.