Codzienny przegląd narciarski (14.12)

Wiadomo już, że Vincent Vittoz, lider reprezentacji Francji w biegach narciarskich, nie wystąpi w zawodach Pucharu Świata w La Clusaz. Pozytywne wiadomości otrzymali za to niemieccy dwaj skoczkowie narciarscy, którzy po raz pierwszy w nowym sezonie wystąpią w konkursach najwyższej rangi.

Daniel Ludwiński

Ammann wyróżniony

Podczas gdy w Polsce trwa jeszcze głosowanie, w Szwajcarii już wybrano sportowca roku. Prestiżowy tytuł w 2010 roku trafił w ręce Simona Ammanna, dwukrotnego mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich z Vancouver. Ammann otrzymał 32,15% od kibiców, którzy głosowali w plebiscycie. Na drugim miejscu sklasyfikowana został zapaśnik Kilian Wenger (19,95%), a trzeci był tenisista Roger Federer (18,39%). Dla szwajcarskiego skoczka jest to drugie zwycięstwo w tym plebiscycie. Poprzednio najwięcej głosów otrzymał w 2002 roku, gdy także został podwójnym mistrzem olimpijskim.

Forma nagrodzona

W konkursach Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi oraz Vikersund formą błysnęli Niemcy. Aż trzy z czterech konkursów w Skandynawii wygrał Stephan Hocke, ponadto wysoko był zawsze Richard Freitag. Dobra dyspozycja obydwu skoczków została zauważona i wynagrodzona - trener kadry B Stefan Horngacher ogłosił, że jego podopieczni pojadą na Puchar Świata do Engelbergu. Biorąc pod uwagę przeciętną formę niemieckich skoczków z kadry A decyzja wydaje się być słuszną.

Jednak bez Vittoza

Pisaliśmy ostatnio, że po kontuzji Vincent Vittoz, czołowy francuski biegacz narciarski, może wrócić na trasy Pucharu Świata już w La Clusaz. Niestety, rehabilitacja przedłużyła się o Vittoz nie wystąpi przed własną publicznością. - To dla mnie duże rozczarowanie, ale ryzyko odnowienia się kontuzji jest zbyt duże. W tej sytuacji nie mogę jeszcze wystartować. Dalsza część sezonu jest zbyt ważna - powiedział Vittoz.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)