WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zwycięstwo Maksyma Wylegżanina w La Clusaz

Petter Northug najwyraźniej powraca na dobre do czołówki - po długiej przerwie licznych spekulacjach z nią związanych Norweg w La Clusaz zajął drugie miejsce w biegu na 30 kilometrów stylem dowolnym. Najlepszy biegacz ostatnich lat przegrał jednak na finiszu z Maksymem Wylegżaninem. Dla Rosjanina jest to pierwsze podium w karierze.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Sobotnia rywalizacja na trzydzieści kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego miała dość ciekawy przebieg. Dzięki lotnym finiszom i walce o dodatkowe punkty na premiach nie brakowało ataków. W pewnym momencie wydawało się nawet, że Daniel Rickardsson i Aleksander Legkow mogą na dobre oderwać się od większej grupy, jednak ostatecznie wraz z nimi w końcówce o czołowe lokaty walczyło jeszcze ośmiu biegaczy.

Do mety pozostawał już tylko kilometr, gdy z prowadzącej dziesiątki wraz z Legkowem uciekł jeszcze Maksym Wylegżanin. Rosjanie prowadzili, jednak w pościg za nimi wyruszyli Petter Northug i Dario Cologna. Na stadionie cała czwórka biegła razem, lecz w walce o wygraną liczyli się już tylko trzej, gdyż Szwajcar osłabł. Wydawało się, że Norweg będzie zdecydowanym zwycięzcą, jednak tym razem musiał uznać wyższość rywala, choć dotąd nie zwykł przegrywać takich końcówek. Z Northugiem wygrał bowiem Maksym Wylegżanin. Dla Rosjanina jest to pierwsze zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata.

-> Zobacz klasyfikację generalną Pucharu Świata

Z kolei Norweg, który stanął na drugim stopniu podium, udowodnił tym samym, że znów jest w dobrej formie. Przed tygodniem wrócił na trasy Pucharu Świata w Davos po dłuższej przerwie spowodowanej najprawdopodobniej przetrenowaniem. Po wszelkich problemach większego śladu już jednak nie ma, choć niewykluczone, że Northug będąc w pełni sił pokonałby i Wylegżanina. Za plecami tej dwójki finiszował Legkow, lepszy o sekundę od Cologni.

Z czterech Polaków zaledwie jeden dotarł do mety. Mariusz Michałek, bo o nim mowa, stracił jednak do najlepszych ponad sześć i pół minuty, przez co został sklasyfikowany na pięćdziesiątym dziewiątym miejscu. Pozostali nasi reprezentanci, Maciej Kreczmer, Maciej Staręga i Krzysztof Stec i nie ukończyli biegu.
Wyniki biegu panów na 30 km:

M</b> Zawodnik</b> Kraj</b> Czas</b>
1 Maksym Wylegżanin</B> Rosja 1:18,53,5
2 Petter Northug</B> Norwegia +0,1
3 Aleksander Legkow</B> Rosja +0,3
4 Dario Cologna</B> Szwajcaria +1,9
5 Lukas Bauer</B> Czechy +11,0
6 Anders Soedergen</B> Szwecja +14,0
7 Curdin Perl</B> Szwajcaria +15,1
8 Tord Asle Gjerdalen</B> Norwegia +15,2
9 Daniel Rickardsson</B> Szwecja +15,7
10 Petr Sedow</B> Rosja +17,1
59 Mariusz Michałek</B> Polska +6:31,2
DNF Maciej Kreczmer</B> Polska
DNF Maciej Staręga</B> Polska
DNF Krzysztof Stec</B> Polska


Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×