Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Daniel Rickardsson najlepszy w Drammen

Daniel Rickardsson powoli urasta do roli kandydata nie tylko do podium, ale i do złotego medalu na mistrzostwach świata w Oslo. W Drammen, w ostatnim długim biegu przed mistrzostwami, reprezentant Szwecji od początku był najlepszy na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym i zasłużenie zwyciężył. Maciej Kreczmer, jedyny Polak, zajął osiemdziesiąte drugie miejsce.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

O Danielu Rickardssonie po raz pierwszy głośno zrobiło się przed rokiem gdy wygrał jeden z etapów Tour de Ski. W tym sezonie Szwed już na dobre dołączył do światowej czołówki i w sobotę kolejny raz stanął na podium, znów na jego najwyższym stopniu. Rickardsson, który bardzo dobrze czuje się zwłaszcza w stylu klasycznym, a właśnie tą techniką odbywała się rywalizacja w Drammem, prowadził od pierwszego punktu pomiaru czasu i nawet na moment nie dał się wyprzedzić żadnemu z rywali odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo.

Obok Szweda na podium stanęli dwaj reprezentanci Norwegii. Gospodarze liczyli szczególnie na Martina Johnsruda Sundby'ego, który w indywidualnej rywalizacji stylem klasycznym zawsze jest bardzo mocny i rzeczywiście, Sundby zajął drugie miejsce, jednak stracił blisko pół minuty do Rikcardssona. Trzecie miejsce zajął Petter Northug, który do swojego kolei z kadry stracił kolejną sekundę.

Jedynym Polakiem, który stanął na starcie sobotniego biegu, był Maciej Kreczmer. Niestety, zajął osiemdziesiąte drugie miejsce, trzecie od końca wśród biegaczy, którzy dobiegli do mety. Nasz zawodnik stracił do Rickardssona prawie pięć minut.
Wyniki biegu na 15 kilometrów:

M</b> Zawodnik</b> Kraj</b> Czas</b>
1 Daniel Rickardsson</B> Szwecja 37:19,1
2 Martin Johnsrud Sundby</B> Norwegia +29,0
3 Petter Northug</B> Norwegia +30,0
4 Dario Cologna</B> Szwajcaria +33,6
5 Stanisław Wołżeńcew</B> Rosja +41,7
6 Petr Siedow</B> Rosja +46,4
7 Eldar Roenning</B> Norwegia +55,6
8 Axel Teichmann</B> Niemcy +56,3
9 Sami Jauhojaervi</B> Finlandia +1:00,1
10 Lukas Bauer</B> Czechy +1:01,4
82 Maciej Kreczmer</B> Polska +4:58,0

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×