Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zwycięstwo Petry Majdić na koniec kariery

Nie było niespodzianki na ostatnim etapie Tour de Barents pań - Petra Majdić pewnie utrzymała przewagę i zakończyła karierę w pięknym stylu, zwyciężając w tej imprezie. Wśród panów najlepszy okazał się Jean-Marc Gaillard, minimalnie lepszy od Maurice'a Manificata.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Ostatni etap pań był już tylko formalnością. Petra Majdić, zdecydowana liderka, miała już na starcie biegu na dochodzenie grubo ponad minutę zaliczki nad kolejnymi zawodniczkami i tylko prawdziwy kataklizm na wzniesieniu Ounasvaara mógłby ją pozbawić końcowego sukcesu. Nic takiego się jednak nie stało i Słowenka w pełni zasłużenie została triumfatorką drugiej edycji Tour de Barents. Występy w Tana, Inari oraz w Rovaniemi były ostatnimi w jej karierze - Majdić żegna się bowiem ze sportem i lepszego pożegnania wymarzyć sobie nie mogła. - Trasa była trudna, ale podobała mi się. To wzniesienie Ounasvaara jest znacznie lepsze niż to na koniec Tour de Ski, gdyż tutaj można przynajmniej próbować normalnie biec. Forma dopisała do końca, cieszę się że mogłam tutaj wystartować, wszystko było znakomicie zorganizowane - powiedziała Słowenka po swoim ostatnim występie w karierze. Za jej plecami Tour de Barents ukończyły Finki Kerttu Niskanen i Krista Lahteenmaki.

Więcej walki niż u pań było na ostatnim etapie panów. Różnice przed biegiem na dochodzenie nie były zbyt duże - Matti Heikkinen wyprzedzał o trzynaście sekund Jeana-Marca Gaillarda i o dwadzieścia cztery Maurice'a Manificata. Dwaj Francuzi szybko utworzyli zgrany duet i regularnie zmniejszali różnicę dzielącą ich od prowadzącego Fina. Gdy ten został w końcu dogoniony nie zdołał utrzymać się wraz z nimi i musiał zadowolić się trzecią lokatą. W walce na finiszu minimalnie lepszy okazał się Gaillard, który pokonał swojego kolegę z kadry o zaledwie dwie dziesiąte sekundy. - Metr przed metą wiedziałem już, że wygram. Maurice był raczej szybszy, ale zdecydowało doświadczenie w rozgrywaniu takich końcówek - powiedział triumfator.

Wyniki ostatniego etapu Tour de Barents pań:

M</b> Zawodniczka</b> Kraj</b> Czas</b>
1 Petra Majdić</B> Słowenia 24:46,7
2 Kerttu Niskanen</B> Finlandia +1:09,1
3 Krista Lahteenmaki</B> Finlandia +1:53,1
4 Alena Prochazkova</B> Słowacja +2:58,3
5 Mari Laukkanen</B> Finlandia +3:41,3
6 Virginia De Martin Toparin</B> Włochy +4:58,0
7 Melissa Gorre</B> Włochy +5:34,5
8 Laura Rohtla</B> Estonia +8:41,3
9 Tiina Portti</B> Finlandia +12:51,5


Wyniki ostatniego etapu Tour de Barents panów:

M</b> Zawodnik</b> Kraj</b> Czas</b>
1 Jean-Marc Gaillard</B> Francja 33:03,8
2 Maurice Manificat</B> Francja +0,2
3 Matti Heikkinen</B> Finlandia +33,0
4 Lukas Bauer</B> Czechy +1:14,2
5 Tobias Angerer</B> Niemcy +1:43,6
6 Martin Bajcicak</B> Słowacja +1:45,8
7 Chris Andre Jespersen</B> Norwegia +1:47,3
8 Sami Jauhojaervi</B> Finlandia +2:18,9
9 Jaak Mae</B> Estonia +2:59,2
10 Karel Tammjarv</B> Estonia +3:32,3

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
ski-nordique.net
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×