KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bezbłędny Birnbacher wygrał w Oberhofie

Niedziela to udany dzień dla niemieckich biathlonistów. Po tym jak wśród pań najlepsza w biegu masowym okazała się Magdalena Neuner, zwycięstwo w Oberhofie odniósł również Andreas Birnbacher. Polacy nie startowali.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Powodem braku naszych reprezentantów w biegu masowym jest ich słaba forma. Nasi zawodnicy, a w szczególności Tomasz Sikora, spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Na starcie zabrakło również uprawnionych do tego Tarjei’a Boe czy Ole Einara Bjoerndalena, którego zabrakło podczas zawodów Pucharu Świata w Oberhofie. Pod nieobecność pierwszego z wyżej wymienionych Norwegów za faworytów uznawani byli Martin Fourcade i Emil Hegle Svendsen.

Zarówno Francuz, jak i Norweg długo nie liczyli się zupełnie w walce o czołowe pozycje. Dopiero po ostatnim strzelaniu w pozycji stojącej dołączyli oni do czołowej dziesiątki, a na ostatniej rundzie biegowej Norweg zdołał awansować na 3. miejsce dzięki czemu zmienił Boe na pozycji lidera klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata.

Zaskakująco dobrze radził sobie Klemen Bauer. Słoweniec po trzech wizytach na strzelnicy był bezbłędny i wraz z Andreasem Birnbacherem przewodził stawce.
Jednak podczas czwartego strzelania Bauer zaprzepaścił szansę na dobry rezultat. Trzy ostatnie strzały nie trafił w czarny punkt na tarczy i Słoweniec musiał przebiec dodatkowych 450 metrów co zepchnęło go na 20. miejsce.

Nieskuteczność Bauera wykorzystał Birnbacher, który był jedynym biathlonistą, który w niedzielnym biegu masowym strzelał ze 100 proc. skutecznością. Na ostatnią rundę biegową Niemiec ruszył z przewagą ponad 12 sekund nad Simonem Fourcadem. Startujący przed własną publicznością Birnbacher obronił pozycję lidera i odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata.

Wyniki biegu masowego mężczyzn na dystansie 15 km:
M Zawodnik Kraj Czas Pudła
1 Andreas Birnbacher Niemcy 38:34,6 0
2 Simon Fourcade Francja +24,3 1
3 Emil Hegle Svendsen Norwegia +29,6 3
4 Jakov Fak Słowenia +33,9 2
5 Fredrik Lindstroem Szwecja +34,9 1
6 Alexis Boeuf Francja +36,7 2
7 Arnd Peiffer Niemcy +39,5 2
8 Daniel Mesotitsch Austria +40,5 1
9 Anton Szipulin Rosja +48,0 2
10 Carl Johan Bergman Szwecja +48,2 2

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×