Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jan Mazoch kończy karierę?

W styczniu 2007 roku nie było wiadomo, czy Jan Mazoch odzyska pełnię sił i zdrowie. Na początku nikt nie myślał o powrocie do skoków, a o jego zdrowie i życie drżała nie tylko najbliższa rodzina i przyjaciele, ale także cała Polska i narciarski świat. Czech niezwykle szybko powrócił do skakania - 1 grudnia 2007 roku po raz pierwszy od upadku wziął udział w międzynarodowych zawodach. Czy nie za szybko?
Monika Szandała
Monika Szandała

Jan Mazoch, pomimo niepewnej sytuacji, dostał od rodzimego Związku Narciarskiego prezent - pewne miejsce w kadrze narodowej. Mimo to jego nazwisko nie pojawiło się w nominacji ani na zbliżające się zawody Letniej Grand Prix, ani nawet na zgrupowanie kadr A/B. Wtedy pojawiły się plotki o końcu kariery czeskiego zawodnika.

Na łamach kontrowersyjnego blogu tajemniczego "Skijumpera" Jan Baier - menedżer zawodnika, dementuje te pogłoski. - Idziemy według ustalonego planu, Honza Mazoch nie oddał jeszcze ostatniego skoku w zawodach. "Skijumper", który na swoim blogu wyprzedza oficjalne komunikaty Czeskiego Związku Narciarskiego, zarzuca Baierowi brak konkretnych informacji i utrzymuje, że Jan Mazoch podjął już ostateczną decyzję.

Oficjalne 22-latek po lipcowych startach w Pucharze Kontynentalnym zdecydował się odpocząć od skoków przez kilka tygodni i jako cel postawił sobie zaliczenie egzaminu dojrzałości. Nieoficjalne "Skijumper" twierdzi, że Mazoch pracuje już w fabryce Elektro Bartoš i zamierza skupić się na żonie i dziecku, a jego pożegnanie ma odbyć się w rodzinnej miejscowości Frenštát pod Radhoštěm podczas kontrolnych zawodów, które zostaną rozegrane na obiekcie K90 w niedzielę 17 sierpnia.

Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać na oficjalne stanowisko zawodnika w tej sprawie.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
skijumper.bloguje.cz
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×