WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Andrzej Wąsowicz: Te igrzyska będą wojskowe

Podczas konferencji prasowej w Krakowie zorganizowanej przed rozpoczęciem sezonu olimpijskiego [tag=1858]Andrzej Wąsowicz[/tag], wiceprezes PZN określił zbliżające się igrzyska w Soczi mianem "wojskowych".
Dawid Góra
Dawid Góra

- Nie wszyscy będą mogli tam pojechać. Te igrzyska będą wojskowe, użyłbym takiego sformułowania - trudno będzie się tam poruszać zarówno dziennikarzom, jak i zawodnikom czy działaczom - mówił podczas konferencji wiceprezes.

Używając takiego epitetu, działacz miał na myśli m.in. kontrole, których w Soczi będzie zapewne sporo. - To wynika, jak sądzę, z sytuacji panującej w tym regionie. Użyłem takiego słowa, bo wojska i ich milicja będą rygorystycznie przestrzegały sprawdzania wszystkiego. Poza tym, komitety narodowe mają ograniczoną liczbę akredytacji. W zależności od tego ilu zawodników jedzie, taki się stosuje przelicznik - tłumaczy w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Andrzej Wąsowicz.

Andrzej Wąsowicz (po lewej) twierdzi, że wzmożone kontrole w Soczi nie powinny przeszkodzić zawodnikom w startach Andrzej Wąsowicz (po lewej) twierdzi, że wzmożone kontrole w Soczi nie powinny przeszkodzić zawodnikom w startach

Czy to pomoże w utrzymaniu porządku podczas igrzysk czy sprawi raczej, że zawody można będzie nazwać wręcz reżimowymi? - Trudno powiedzieć. To jest kraj podobno demokratyczny, a boją się o bezpieczeństwo zawodników. Myślę, że żadne igrzyska do tej pory nie miały tak ścisłej ochrony. Analiza sytuacji geopolitycznej wskazuje na to, że czegoś takiego można się spodziewać. Mamy takie sygnały i trzeba się z tym pogodzić - zaznacza wiceprezes.

Mimo niepokoju, działacz Polskiego Związku Narciarskiego nie obawia się o to, że sytuacja może wpłynąć na samych zawodników. - Ja się wybieram na te igrzyska z prezesem i musimy zrobić wszystko, znając język rosyjski, żeby zawodnicy bezstresowo docierali na miejsce swoich startów. Musimy stworzyć taką atmosferę, aby ich to nie obciążało - kończy Andrzej Wąsowicz.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×