Erik Brandsdal zwyciężył w sprincie. Polacy odpadli w kwalifikacjach

W sprincie mężczyzn dominacja Norwegów. W fińskim Kuusamo triufmował Erik Brandsdal. Kolejne cztery lokaty w finale przypadły jego rodakom. Na podium stanęli także Petter Northug i Fossli.

Mateusz Makuch
Na trasie sprintu w fińskim Kuusamo wśród mężczyzn dominacja Norwegów była zatrważająca. W finale znalazło się czterech reprezentantów tego kraju i zajęli oni pierwsze lokaty. Triumfatorem inaugurującego sezon biegu został Erik Brandsdal, który w finale dystans 1,4 km pokonał w imponującym czasie 2:34,84. Dopiero piąte miejsce zajął zawodnik innej niż norweskiej nacji. Był nim Rosjanin Aleksiej Petukhow.
Niestety w decydujących częściach sprintu nie oglądaliśmy Polaków. Biało-czerwoni odpadli już w kwalifikacjach zajmując w nich odległe pozycje. Najwyżej sklasyfikowany został na 53. miejscu Maciej Staręga. Jan Antolec był 77., natomiast Sebastian Gazurek 78.Wyniki: