WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Znakomity rok 2014 w sportach zimowych

Ostatnie dni grudnia skłaniają do rozmaitych podsumowań. Polscy kibice zapamiętają 2014 rok jako naprawdę znakomity jeśli chodzi o wyniki naszych reprezentantów w sportach zimowych.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Dwukrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich - Kamil Stoch

Dwa złote medale olimpijskie Kamila Stocha

Mimo długiej listy polskich sukcesów wybór wydarzenia numer jeden nie jest trudny. Igrzyska w Soczi to złote dni Kamila Stocha, który na zawsze zapisał się w historii naszego sportu. W Rosji 27-latek z Zębu dokonał tego, czego nie dał rady uczynić nawet Adam Małysz. W obydwu indywidualnych konkursach olimpijskich Stoch był nieomylny i poszedł w ślady Mattiego Nykanena oraz Simona Ammanna, tak jak oni triumfując zarówno na dużej, jak i na średniej skoczni. Równie mocno jak same zwycięstwa Stocha zapamiętamy także czekanie na jego końcową notę, która dała mu drugi złoty medal - dla wielu kibiców te sekundy, w trakcie których łączny wynik wciąż nie chciał się wyświetlić to jedne z dłuższych sekund w życiu. Ale to też tworzy osobną legendę i osobną opowieść...

Co najbardziej zapamiętasz z polskich sukcesów w sportach zimowych w 2014 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (10):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • panda25 0
  A więc umiarkowane życzenia, by rok 2015 nie był gorszy! :-)
  Co cieszy, to właśnie to zróżnicowanie, szczególnie w sportach zimowych. To już nie jest sukces jednej czy dwóch osób, jak to bywało wcześniej (Adaś i Justyna), dołączyli inni. A Wyniki Szymańskiego Złotkowskiej (i innych) w MP są co najmniej obiecujące.
  Rafał Lisicki Nie bójmy się tego powiedzieć- lepszego roku w historii polskich sportów zimowych nie było. Jeśli dodamy do tego MŚ siatkarzy, bardzo udane ME w LA, sukcesy polskich kolarzy czy w końcu triumf piłkarzy nad Niemcami to był bardzo udany rok i naprawdę trudno oczekiwać by kolejny mógł być podobny, bo poprzeczka poszła bardzo wysoko.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • 21 GUNS 0
  Polska zima,polski rok:)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Draumr 0
  Zgadza się. Siatkarze, kolarze, lekkoatleci, żużlowcy też zasłużyli na ogromne oklaski. Dodatkowo również nasi piłkarz nożni zaczęli grać na miarę swoich możliwości. Wybór będzie naprawdę trudny.
  martins_92 Sporty zimowe, siatkarze, a teraz nawet ostatnio piłkarzy się chwali i pewnie znów wszyscy zapomną o Anicie Włodarczyk, która przecież w tym roku wygrała wszystko co miała do wygrania i jeszcze pobiła rekord świata. Pewnie razem ze znakomitymi przez CAŁY ROK (a nie tylko przez jedną imprezę) kolarzami będzie daleko w plebiscycie na Sportowca Roku...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)