KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lider utrzymany!

W biegu masowym na 15 km Tomasz Sikora zaprezentował się słabiej w porównaniu z jego wynikami w sprincie, ale szczęśliwie utrzymał koszulkę lidera Pucharu Świata. Polak był czternasty, natomiast jego główny rywal - Emil Hegle Svendsen czwarty. Najlepszy okazał się Christoph Sumann.
Adrian Duda
Adrian Duda

Tomasz Sikora w niedzielnym biegu masowym zajął czternaste miejsce. Polak spudłował aż pięciokrotnie, ale mimo to utrzymał żółtą koszulkę lidera. 35-letni Sikora dużo nadrobił biegowo, dzięki czemu obronił fotel lidera przed Emilem Hegle Svendsenem, który był czwarty. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg traci do naszego reprezentanta sześć punktów. Kolejne zawody w Ruhlpolding zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Polak przede wszystkim musi celniej strzelać.

Wygrał równy w obecnym sezonie Christoph Sumann. 33- letni reprezentant Austrii spudłował dwukrotnie, natomiast biegowo nie odstawał od rywali i z przewagą blisko dziesięciu sekund dobiegł pierwszy na metę. O drugie miejsce walczył utytułowany biathlonista Ole Einar Bjoerndalen oraz Carl Johan Bergman. Na finiszu lepszy okazał się ten drugi wyprzedzając Norwega o dwie setne sekundy. Po przedsezonowej chorobie Bjoerndalen powoli dochodzi do wysokiej formy, dlatego na zbliżających się Mistrzostwach Świata znów będzie mocnym punktem norweskiej reprezentacji.

Podczas strzelania zawodnicy musieli się zmagać z wyjątkowo silnym wiatrem. Jedynie Białorusin Siergiej Nowikow był bezbłędny, natomiast aż osiem karnych rund musiał przebiec Norweg Ronny Hafsas, co jest rekordem biegu.

Dopiero na trzydziestym miejscu uplasował się Aleksander Os, który w klasyfikacji Pucharu Świata przed niedzielnym biegiem był czwarty. Przed własną publicznością przeciętnie zaprezentowali się niemieccy biathloniści. Najlepszy -Michael Roesch zajął siódme miejsce. Pozostała trójka Andreas Birnbacher, Christoph Stephan oraz Aleksander Wolf zajęła miejsca na początku trzeciej dziesiątki.

Klasyfikacja biegu ze startu wspólnego na 15 km mężczyzn:
1. Christoph Sumann (Austria) 38:11.9 (2 karne rundy)
2. Carl Johan Bergman (Szwecja) strata +9.7 (2)
3. Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia) +9.9 (2)
4. Emil Hegle Svedsen (Norwegia) +24.9 (3)
5. Maksym Czudow (Rosja) +27.3 (4)
6. Andryi Deryzemlya (Ukraina) +36.4 (3)
7. Michael Roesch (Niemcy) +37.6 (4)
8. Halvard Hanewold (Norwegia) +37.9 (1)
9. Dmitri Jaroszenko (Rosja) +39.0 (3)
10. Siergiej Nowikow (Białoruś) +42.2 (0)
---
14. Tomasz Sikora (Polska) +1:02.7 (5)

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×