KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Perfekcyjny Sikora

Anterselva po raz kolejny okazała się szczęśliwa dla Tomasza Sikory, który w biegu sprinterskim stanął na podium po raz dwudziesty w swojej karierze. Humory jeszcze bardziej mogą nam się poprawić już w sobotę, gdzie Polak wystartuje w biegu pościgowym siedem sekund za Emilem Hegle Svendsenem.
Adrian Duda
Adrian Duda

Tegoroczny sezon dla 35-letniego Tomasza Sikory jest najlepszym w całej jego karierze. W biegu sprinterskim na 10 km potwierdził swoją wysoką formę zajmując trzecie miejsce z małą stratą do zwycięzcy Emila Hegle Svendsena (siedem sekund straty). - Miałem wrażenie, że w dzisiejszych zawodach o wszystkim będzie decydowało strzelanie - powiedział po piątkowej rywalizacji Sikora, który jak się okazało, nie mylił się, bowiem w czołowej dziesiątce zawodów aż ośmiu biathlonistów było bezbłędnych. - Jestem bardzo zadowolony z faktu, że nie spudłowałem ani razu - dodał wicemistrz olimpijski z 2006 roku. - Naprawdę nie byłem pewny zwycięstwa, kiedy zobaczyłem, że Tomasz i Bjoern są tak mocni na ostatnich metrach - uznał Svendsen, ostateczny zwycięzca rywalizacji, który oczekiwał na finisz Sikory i Ferry'ego.


Czołowa piątka listy startowej biegu pościgowego mężczyzn na 12.5 km:

M</b> Zawodnik</b> Kraj</b> Strata</b>
1 Emil Hegle Svendsen Norwegia 0.00
2 Bjorn Ferry Szwecja 0.04
3 Tomasz Sikora Polska 0.07
4 Carl Johan Bergman Szwecja 0.13
5 Halvard Hanewold Norwegia 0.19

Polak stawał już czterokrotnie na podium w obecnym sezonie. Drugi i pierwszy był w Oestersund, następnie trzeci w Hochfilzen i w Oberhofie. Do dorobku Sikory dochodzi piątkowe podium w sprincie. - Dla mnie zawsze jest perfekcyjnym wynikiem, kiedy kończę zawody na podium, szczególnie w tej konkurencji - podkreśla wicelider Pucharu Świata. W klasyfikacji generalnej Tomasz Sikora traci do lidera Svendsena czterdzieści pięć punktów. Odrobienie straty w biegu na dochodzenie wydaję się nierealne, bowiem za wygraną zawodnik otrzymuje sześćdziesiąt punktów, a ponadto Norweg wystąpi z pierwszego miejsca.


Czołowa piątka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata:

M</b> Zawodnik</b> Kraj</b> Punkty</b>
1 Emil Hegle Svendsen Norwegia 520
2 Tomasz Sikora Polska 475
3 Carl Johan Bergman Szwecja 413
4 Ole Einar Bjoerndalen Norwegia 408
5 Maksym Czudow Rosja 382

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / biathlonworld.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×