PK w skokach: Dublet Czechów w Neustadt

W niemieckiej miejscowości Titisee-Neustadt rozegrane zostały sobotnie zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich (HS142). Na najwyższym stopniu podium stanął zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni i zdobywca Kryształowej Kuli sprzed lat - Jakub Janda.

Maciej Mikołajczyk

Czech w swoich próbach poszybował na 134,5m oraz 137,5m. Druga lokata przypadła jego młodszemu i mniej znanemu rodakowi - Ondrejowi Vaculikowi, do którego należy najdłuższa odległość konkursu (132m i 140,5m). Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy - Pascal Bodmer (134,5m i 137,5m), który pierwszą pozycję przegrał notami za styl.

W czołowej tradycyjnie nie zabrakło Austriaków. Najwyżej z nich, bo tuż za podium sklasyfikowany został Daniel Lackner (134,5m i 136,5m). Piąty był Erik Simon, a najlepszą szóstkę zamknął Christian Ulmer.

W zmaganiach wzięli udział Polacy. W połowie drugiej dziesiątki rywalizację ukończył Łukasz Rutkowski (133,5m i 131m), 22. był Rafał Śliż, a 30. Dawid Kowal. Najsłabszym ogniwem w naszym zespole okazał się Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, któremu skok na 123,5m dał 31. lokatę.

W klasyfikacji łącznej cyklu prowadzi Lukas Hlava. Czech o 50 pkt. wyprzedza Ulmera, a trzeci jest startujący w Sapporo - Sigurd Pettersen.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)