KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Raphael Poiree startuje we Francji!

Choć Raphael Poiree, legenda biathlonu ostatnich lat, zakończył już swą sportową karierę, to kolejny raz sprawdziło się powiedzenie, że ciągnie wilka do lasu. Francuz nie wraca co prawda do Pucharu Świata, jednak zdecydował się na starty w maratońskich biegach masowych w swojej ojczyźnie.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Jeden z najbardziej utytułowanych biathlonistów w historii tej dyscypliny sportu zdecydował się po sezonie 2006/2007 na zakończenie swojej przygody z biathlonem i zajęcie się rodziną. Wspaniały narciarz wykorzystał jednak szansę do pojedynczych startów we Francji i w przeciągu tygodnia wziął udział w dwóch maratonach na dystansie 42 kilometrów. W biathlonie najdłuższy z biegów liczy tylko 20 kilometrów, więc Poiree miał jedną z niewielu okazji do rywalizacji na tak długiej trasie. Pomimo oficjalnego zakończenia kariery i braku intensywnych treningów zaprezentował się jednak świetnie i w obydwu biegach zajął drugą pozycję.

Na szczególną uwagę zasługuje występ Poiree w Marathon De Bessans, który odbył się 13 stycznia, gdzie stoczył wspaniały bój z Vincentem Vittozem. Specjalista od stylu łyżwowego i jeden z czołowych biegaczy ostatnich lat nie jest wprawdzie w bieżącym sezonie w zbyt dobrej formie, lecz i tak w boju z biathlonistą powinien wygrać bez większych problemów, a tymczasem ich pojedynek rozstrzygnął się dopiero na finiszu. Minimalnie lepszy okazał się wprawdzie Vittoz, jednak Poiree zostawił w pokonanym polu m.in. Benoita Chauveta.

Równie dobrze biathlonista zaprezentował się w ostatnią niedzielę w trzydziestej edycji tradycyjnego maratonu Foulee Blanche, gdzie także zajął drugą pozycję. Podobnie jak tydzień wcześniej kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się na ostatnich metrach, gdzie o niecałą sekundę szybszy od Poiree okazał się Christoph Perillat.

To nie koniec startów Raphaela Poiree w najbliższym czasie. Nazwisko biathlonisty widnieje na oficjalnej liście startowej legendarnego biegu Transjurasienne rozgrywanego na dystansie 76 kilometrów. Zawody te wchodzą w skład cyklu Worldloppet i rozegrane zostaną 10 lutego.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×