PK Pań: Wymarzony początek sezonu dla Ulrike Graessler

Nie tylko skoczkowie rozpoczęli rywalizację na igelicie. W inauguracyjnych konkursach Pucharu Kontynentalnego Pań bezkonkurencyjna okazała się Niemka Ulrike Graessler, która pewnie wywalczyła dwieście punktów do klasyfikacji generalnej cyklu.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszych zawodach w Bischofsgruen reprezentantka gospodarzy uzyskała odpowiednio 68m i 65m. Tuż za nią uplasowała się Szwajcarka Bigna Windmueller (67m i 65,5m), a na najniższym stopniu podium stanęła niespodziewanie Francuzka Coline Espiau, która dwukrotnie lądowała na 66m.

W zmaganiach sklasyfikowano 61. uczestniczek, w tym jedyną z Polek - Joannę Gawron (52m i 59. lokata).

W drugim konkursie Graessler (67m oraz 65,5m) z dużą przewagą pokonała Japonkę - Ayumi Watase (65m i 64m) oraz swoją rodaczkę - Magdalenę Schnurr (61,5m i 67,5m).

Na przedostatniej 62. pozycji swój udział zakończyła Gawron (48m).

Następne zawody z tego cyklu odbędą się w środę, 12. sierpnia w niemieckiej miejscowości Poehla.