PK Pań: Graessler potwierdziła dominację. Niemka skoczkinią lata

Zakończyła się kolejna edycja Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań w skokach narciarskich. W norweskiej miejscowości Lillehammer, gdzie rozegrane zostały finałowe konkursy swoją dominację w tych rozgrywkach potwierdziła Ulrike Graessler, która pewnie triumfowała w klasyfikacji generalnej cyklu, gromadząc tym samym aż 580 punktów w siedmiu startach.

Maciej Mikołajczyk

W pierwszych zawodach w Kraju Wikingów Niemka nie po raz pierwszy nie dała żadnych szans swoim rywalkom, lądując odpowiednio na 98m i 95,5m. Tuż za nią ze sporą stratą do zwyciężczyni znalazła się reprezentantka gospodarzy - Line Jahr (97m i 86m), a trzecia była zaledwie 15-letnia Sara Hendrickson (91m oraz 89m).

W czołówce uplasowały się również Japonka Yuuki Itoh (91m i 91m), Szwajcarka Bigna Windmueller (93,5m i 87,5m), a także Anette Sagen (93m i 84m).

Na 12. miejscu sklasyfikowana została mistrzyni świata juniorów - Juliane Seyfahrt (88m oraz 84m).

10 Lindsey Van USA 210,0

W ostatnich zmaganiach na igelicie najlepsza była Jahr (98m i 95,5m), która z dużą przewagą wyprzedziła młodziutką Hendrickson (89m i 97m) i Itoh (92,5m oraz 94m). Czwarta lokata przypadła w udziale Graessler, która w pierwszej serii jako jedyna przekroczyła granicę stu metrów, uzyskując w swojej próbie aż 101,5m. W drugiej jednak dotknęła nartami zeskoku już na 89,5m. Dobrze spisała się też inna z Amerykanek - Lindsey Van (90,5m i 91,5m), której równe odległości dały piątą pozycję.