QUIZ

QUIZ: Rozpoznajesz gwiazdy igrzysk w Pekinie? Udowodnij!

To wielkie gwiazdy zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Niektórzy mają na swoim koncie już wiele medali z poprzednich imprez. Potrafisz rozpoznać ich na zdjęciach? Udowodnij!

1/15
Na początek coś banalnego. Nasz skoczek, który zdobył łącznie 4 medale igrzysk olimpijskich.
Dawid Kubacki
Kamil Stoch
Piotr Żyła
2/15
Biegaczka narciarska, która zdobyła złoty medal na igrzyskach w 2010 roku oraz srebro i brąz 4 lata później.
Hanna Oeberg
Elvira Oeberg
Therese Johaug
3/15
Narciarka alpejska mająca w swojej kolekcji dwa złote i srebrny medal igrzysk olimpijskich.
Eileen Gu
Marte Olsbu Roiseland
Mikaela Shiffrin
4/15
Wicemistrz olimpijski z Pjongczang w skokach narciarskich w konkursie drużynowym.
Markus Eisenbichler
Stephan Leyhe
Karl Geiger
5/15
Multimedalista igrzysk olimpijskich. W jego dorobku jest aż 9 medali, z czego 4 złote.
Sven Kramer
Patrick Roest
Marcel Bosker
6/15
Cztery lata temu zdobyła złoty medal igrzysk w snowboardzie, mając zaledwie 17 lat.
Chloe Kim
Sui Wenjing
Kong Fanying
7/15
Biathlonista, który zdobywał medale igrzysk na dwóch poprzednich imprezach w 2014 i 2018 roku.
Johannes Boe
Tarjei Boe
Sturla Holm Laegreid
8/15
Złoty medalista igrzysk z Pjongczang w bobslejach.
Simon Jocher
Erik Lesser
Francesco Friedrich
9/15
Znakomity skoczek narciarski, który w poprzednim sezonie był najlepszy w Pucharze Świata.
Marius Lindvik
Halvor Egner Granerud
Robert Johansson
10/15
Cztery lata temu zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim.
Suzanne Schulting
Irene Schouten
Rianne de Vries
11/15
Niezwykle utytułowana zawodniczka. Zdobyła 11 medali igrzysk olimpijskich, z czego aż 5 złotych.
Natalie Geisenberger
Selma Poutsma
Irene Wuest
12/15
Świetny skoczek narciarski, który cztery lata temu w Pjongczang nie zdołał stanąć na podium.
Yukiya Şato
Naoki Nakamura
Ryoyu Kobayashi
13/15
Narciarz dowolny, który zdobył medale na dwóch ostatnich igrzyskach olimpijskich.
Broderick Thompson
Mikael Kingsbury
Lewis Irving
14/15
Na poprzednich igrzyskach zdobył aż 3 złote medale w biegach narciarskich.
Johannes Hosflot Klaebo
Henrik Kristoffersen
Rasmus Windingstad
15/15
Łyżwiarz figurowy posiadający w swojej kolekcji 2 złote medale igrzysk olimpijskich.