Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Są informacje o stanie zdrowia Kacpra Pludry po upadku w Lublinie

Pechowo dla Kacpra Pludry zakończył się finał MMPPK w Lublinie. Młodzieżowiec Maszewski GKM-u Grudziądz w ostatnim starcie zanotował upadek, po którym udał się do szpitala. Teraz klub przekazał informacje o stanie zdrowia swojego zawodnika.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Kacper Pludra jedzie na jednym kole WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Kacper Pludra jedzie na jednym kole
Podczas środowego finału MMPPK w Lublinie Kacper Pludra prezentował się z bardzo dobrej strony. W pięciu startach zdobył 12 punktów i był liderem pary Maszewski GKM-u Grudziądz. Dorobek 20-latka byłby jeszcze większy, gdyby nie groźny upadek w 18. biegu zawodów.

W nim para GKM-u rywalizowała z duetem Włókniarza Częstochowa. Na drugim łuku kontrolę nad motocyklem stracił Kacper Pludra, po czym zawodnik grudziądzan mocno uderzył o tor. Jadący za Pludrą Kacper Łobodziński co prawda położył motocykl, jednak nie uchroniło to przed uderzeniem w kolegę z zespołu.

Chwilę po tym zdarzeniu Kacper Pludra został odwieziony na szczegółowe badania do lubelskiego szpitala. Stamtąd napłynęły pozytywne wieści. Młodzieżowiec uniknął groźniejszej kontuzji.

ZOBACZ WIDEO Krytykują pomysł Cegielskiego. Chodzi o wynagrodzenia zawodników
"Kacper Pludra jest po szczegółowych badaniach w lubelskim szpitalu po upadku w finale MMPPK. U naszego zawodnika nie zdiagnozowano na szczęście poważnych urazów. Stwierdzono ogólne potłuczenia, liczne otarcia skóry oraz nieznaczną odmę opłucnową. Teraz czeka go kilka dni przerwy od treningów" - czytamy na fanpage'u GKM-u Grudziądz na Facebooku.

Dodajmy, że zespół Maszewski GKM-u Grudziądz finał MMPPK ukończył na 5. miejscu.

Zobacz także:
Zmarzlik bez złota w IMP?
Betard Sparta ma talent w zanadrzu

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×