Wyłonili medalistów mistrzostw świata. Polak nie utrzymał się w Grand Prix

W niedzielę dobiegł końca cykl Grand Prix na długim torze. W holenderskim Roden najlepszy był Zach Wajtknecht, a podium uzupełnili Mathieu Tresarrieu i Romano Hummel. Dopiero 15. był Stanisław Burza.

Mateusz Kozanecki
Stanisław Burza podczas zawodów na długim torze WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Stanisław Burza podczas zawodów na długim torze
Już przed rozpoczęciem turnieju wiadomo było, że Mathieu Tresarrieu został nowym mistrzem świata. Francuz w niedzielnych zawodach potwierdził wysoką formę i zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Zachiem Wajtknechtem. Brytyjczyk z kolei wywalczył tytuł wicemistrza świata.

Brązowy medal zgarnął Chris Harris, który na torze w Roden zajął szóste miejsce, po tym jak zwyciężył w małym finale.

Jedyny Polak w stawce Stanisław Burza nie może zaliczyć zawodów do udanych. Zdobył tylko jeden punkt i zajął 15. miejsce. To sprawiło, że nie zdołał utrzymać się w cyklu. W klasyfikacji łącznej był dziesiąty.

Do samego końca trwała walka o zapewnienie sobie jazdy w sezonie 2023. Potrzebny był bieg dodatkowy, w którym Kenneth Hansen pokonał Hynka Stichauera.

Punktacja (za: baansportfansite.nl)
1. Zach Wajtknecht (Wielka Brytania) - 17+4 (4,4,2,4,3) - 1. miejsce w finale
2. Mathieu Tresarrieu (Francja) - 16+3 (3,4,4,3,2) - 2. miejsce w finale
3. Romano Hummel (Holandia) - 14+4+2 (4,3,4,3,w) - 3. miejsce w finale
4. Lukas Fienhage (Niemcy) - 10+3+1 (0,1,4,4,1) - 4. miejsce w finale
5. Kenneth Hansen (Dania) - 18+0 (4,4,3,3,4) - 5. miejsce w finale
6. Chris Harris (Wielka Brytania) - 10+1+4 (0,u,3,4,3) - 1. miejsce w małym finale