Żużel. W Rawiczu pożegnali sezon 2022. Sadurski i Smektała ze zwycięstwami

1 października w Rawiczu odbyło się pożegnanie z sezonem 2022. Z racji tego zorganizowano dwa turnieje. W zawodach młodzieżowych zwyciężył Krzysztof Sadurski, natomiast wśród seniorów najlepszy okazał się Bartosz Smektała.

Szymon Michalski
Bartosz Smektała WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Bartosz Smektała
Turniej pamięci Floriana Kapały i Turnieju o Puchar Burmistrza Rawicza zakończył sezon żużlowy 2022 w Rawiczu. W obsadzie nie zabrakło zawodników z eWinner 1. Ligi czy też z PGE Ekstraligi.

W jednym z turniejów wystąpili młodzi zawodnicy, którzy być może nie mają jeszcze zbyt dużych sukcesów na swoim koncie. W nim najlepszy okazał się Krzysztof Sadurski, drugie miejsce zajął Piotr Świercz, a trzecie Nazar Parnicki. Trzeci z wymienionych zaprezentował ofensywny styl jazdy. Z pewnością jego nazwisko powinno znaleźć się w notesach prezesów klubów żużlowych.

W turnieju seniorskim triumfował Bartosz Smektała, który zakończył zawody niepokonany. Tylko jedno "oczko" stracił Damian Ratajczak, a na podium stanął także Tobiasz Musielak.

Święto żużla w Rawiczu popsuł nieco deszcz, który rozpadał się w okolicach 7. biegu drugiego z turniejów. Mimo tego zawody zostały dokończone, jednak niektórzy zawodnicy, widząc, jakie warunki panują na torze, nie wyjeżdżali do wyścigów. W tym gronie znaleźli się Nick Morris i Norbert Kościuch.