Żużel. Matias Nielsen wygrał w Mureck. W turnieju udział wzięło pięciu Polaków

W niedzielę w austriackim Mureck rozegrano zawody Internationales Speedway AMF Pokal. Na starcie nie zabrakło Polaków, a najlepiej z nich spisał się Kacper Łobodziński. Wygrał Matias Nielsen.

Konrad Cinkowski
Matias Nielsen WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Matias Nielsen
To był weekend pod znakiem ścigania na austriackiej ziemi. W sobotę zawodnicy spotkali się w Sankt Johann im Pongau, gdzie triumfował reprezentant miejscowych - Daniel Gappmaier (wyniki TUTAJ).

Nazajutrz żużlowcy spotkali się w Mureck, gdzie odbyła się impreza o nazwie Internationales Speedway AMF Pokal.

Tam Gappmaier musiał uznać wyższość zawodnika Arged Malesy Ostrów - Matiasa Nielsena, który był niepokonany, zarówno w rundzie zasadniczej, jak i w biegu finałowym.

Na torze pojawiła się polska młodzież, która może czuć satysfakcję. Kacper Łobodziński dojechał do finału, a Kacper Grzelak z jedenastoma punktami zajął szóstą pozycję. Słabiej wypadł z kolei najstarszy z biało-czerwonych, Tomasz Orwat. Bydgoszczanin z sześcioma punktami przy nazwisku zajął dziesiąte miejsce.

Najwięcej pecha miał Jakub Poczta, który po upadku w pierwszym biegu wycofał się z dalszej rywalizacji.

Punktacja (za: speedway-forum.de):
1. Matias Nielsen (Dania) - 15+3 (3,3,3,3,3) - 1. miejsce w finale
2. Daniel Gappmaier (Austria) - 12+3+2 (2,2,2,3,3) - 1. miejsce w barażu - 2. miejsce w finale
3. Nick Skorja (Słowenia) - 12+1 (3,3,3,1,2) - 3. miejsce w finale
4. Kacper Łobodziński (Polska) - 9+2+0 (1,2,2,2,2) - 2. miejsce w barażu - 4. miejsce w finale