Żużel. Dlaczego Pawlicki opuścił Unię, a Lindgren wybrał Motor? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Piotr Pawlicki i Fredrik Lindgren po wielu latach zmieniają barwy klubowe. Obaj pożegnali się ze swoimi dotychczasowymi pracodawcami i przed nimi nowe wyzwania. Co nimi kierowało? O tym w naszym najnowszym Magazynie PGE Ekstraligi.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Piotr Pawlicki na prowadzeniu WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki na prowadzeniu
W przypadku Piotra Pawlickiego można było się spodziewać, że po kolejnym średnim sezonie w jego wykonaniu w barwach Fogo Unii Leszno, zdecyduje się on zmienić otoczenie. Taki ruch doradzano mu już wcześniej, ale wychowanek Byków do końca wierzył, że będzie w stanie wrócić do optymalnej formy w macierzystym zespole.

Czy właśnie chęć odbudowy swojej dyspozycji przede wszystkim determinowała Pawlickiego w podjęciu decyzji o odejściu z Leszna? A może miał poczucie, że w jego karierze pojawiła się stagnacja poprzez wiele lat startów w Unii? Co dokładnie było przyczyną tego, że zatracił swoją skuteczność ścigając się dla leszczyńskiego klubu? O te wszystkie wątki związane z byłym już pracodawcą Piotra Pawlickiego zapytamy w czwartkowym Magazynie PGE Ekstraligi.

Teraz przed Pawlickim nowe wyzwania, których podejmie się zdobywając punkty dla Betard Sparty Wrocław. Zawodnik wyjaśni, dlaczego wybrał właśnie klub ze stolicy Dolnego Śląska. Dowiemy się, czy wpływ na decyzję o transferze do wrocławskiej drużyny miała jego przyjaźń z lokalnym liderem, Maciejem Janowskim. Jakie nadzieje wiąże z przejściem do Sparty i na jaki efekt końcowy liczy?

ZOBACZ Wprowadzenie 10 zespołów do PGE Ekstraligi nastąpi za późno? Były prezes PZM uderza się w pierś

Pawlicki odpowie też na zarzuty tunera Petera Johnsa, który w rozmowie z WP SportoweFakty przekazał, że jego zdaniem w poczynaniach zawodnika brakuje cierpliwości w kwestiach sprzętowych i za szybko decyduje się na zmiany. - Piotr Pawlicki kupił ode mnie w tym roku silnik i miał nawet na nim kilka bardzo dobrych występów. Potem jednak częściej nie jeździł na tym sprzęcie niż jeździł. To zresztą typowe dla niego i jego brata - opowiadał nam Johns (tu przeczytasz całość ->>). Co na to zawodnik?

Gościem naszego programu będzie także anonsowany wyżej Fredrik Lindgren. Szwed po pięciu latach spędzonych we Włókniarzu Częstochowa przenosi się do Motoru Lublin. Nie jest tajemnicą, że to w częstochowskim klubie uznali, że nadszedł czas na zmiany i podziękowano Lindgrenowi za dalszą współpracę. Jak na to zareagował zawodnik? Czy żałuje, że opuścił Włókniarz? W jakiej atmosferze do tego doszło, a może jednak prowadził rozmowy z częstochowianami o ewentualnym nowym kontrakcie?

Obok Lindgrena, jednym z nowych zawodników Motoru został Bartosz Zmarzlik. Czy obecność trzykrotnego mistrza świata miała wpływ na jego decyzję o wybraniu lubelskiej oferty? Jak Szwed zapatruje się na starty ze Zmarzlikiem w tej samej drużynie? Zawodnik zostanie zapytany także o to, czy miał propozycje startów również z innych ośrodków i o cele na najbliższy sezon.

Na temat obu zawodników na koniec programu głos zabierze Jacek Frątczak, który oceni, czy jego zdaniem odnajdą się oni w swoich nowych klubach. Były żużlowy menedżer, a obecnie ekspert wyrazi też opinię, czy to w Betard Sparcie Wrocław i Motorze Lublin należy upatrywać głównych faworytów do mistrzostwa Polski, a także skomentuje to, ile zawodnicy wydają pieniędzy na przygotowanie do sezonu.

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 8 grudnia, o godzinie 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Czytaj również:
- Betard Sparta 2023 już przechodzi do historii

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×