Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

PGE IMME im. Z. Plecha: trzecie podejście Miśkowiaka z sukcesem?

"Do trzech razy sztuka" - mówi znane polskie powiedzenie, sugerujące, iż trzecia próba będzie właśnie tą udaną. Tak może być w przypadku tegorocznego startu Jakuba Miśkowiaka w PGE IMME im. Zenona Plecha.

WO
Jakub Miśkowiak WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Jakub Miśkowiak
Do tej pory zawodnik częstochowskiego Włókniarza najwyższe miejsce imprezie wywalczył w 2021 roku. Wtedy też debiutował w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona PlechaI. W części zasadniczej turnieju zaprezentował się z bardzo dobrej strony i zdobył 10 punktów. Nie wyszło w półfinale, gdzie musiał uznać wyższość i doświadczenie Nickiego Pedersena i Artioma Łaguty - informuje speedwayekstraliga.pl.

- Obsada zawodów jest zbyt mocna, by oczekiwać że Jakub Miśkowiak skończy w okolicach podium. Przewiduję, że znajdzie się w drugiej połowie stawki, czyli między 9. i 16. miejscem - uważa Michał Mitrut, dziennikarz Canal+. Jakub Miśkowiak, ostatni sezon może zaliczyć do udanych. Jako junior wykręcił 18. średnią biegopunktową w całej stawce zawodników PGE Ekstraligi (1,860), będąc jednocześnie najlepszym spośród młodzieżowców, dzięki czemu otrzymał tegoroczną przepustkę na toruńskie zawody.

- Jakub skończył wiek juniora, więc teraz nie będzie mógł liczyć na "rozgrzewkowy" wyścig na otwarcie meczu. Znając jego ambicje, będzie chciał czegoś więcej, niż tylko wygrywania ze swoimi odpowiednikami z pozycji U24. To perfekcjonista, który gwarantuje świetne przygotowanie fizyczne i sprzętowe. Da sobie radę, ale tak jak w 2022, zaliczy nieudany początek - ocenia dziennikarz.

ZOBACZ WIDEO Zapowiedź PGE IMME im. Zenona Plecha w Toruniu

- Jego mocną stroną jest świetny start, który zawdzięcza stalowym nerwom pod taśmą startową. To chłopak, który umie się wyłączyć od otaczającego go zgiełku. Doskonale startuje z pól wewnętrznych. Musi jednak poprawić jazdę na trasie. Nie jest problemem to, że rzadko wyprzedza. Większym jest to, że sam jest często wyprzedzany. Rywale muszą poczuć, że stał się twardszym i bezkompromisowym żużlowcem - kończy Michał Mitrut.

Wyniki Jakuba Miśkowiaka w PGE IMME:
2021: 7. miejsce - 11 pkt (2,3,2,1,2,1)
2022: 13. miejsce - 5 pkt (1,0,0,2,2)

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha zaplanowane są na 1 kwietnia w Toruniu. Początek zawodów o godz. 16:30. Bilety dostępne są na stronie kstorun.kupbilety.pl.

Zobacz także:
Nicki Pedersen ponownie w PGE IMME im Z. Plecha. Czy po kontuzji wróci jeszcze silniejszy?
Chris Holder znów w mistrzowskim gronie. Powrót na Motoarenę z przytupem?

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×