Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Znajomość domowego toru będzie atutem? Patryk Dudek przed PGE IMME im. Zenona Plecha

1 kwietnia w Toruniu odbędzie się jubileuszowa 10. edycja PGE IMME im. Zenona Plecha. Jednym z faworytów do zwycięstwa będzie Patryk Dudek, który w PGE Ekstralidze reprezentuje barwy miejscowego For Nature Solutions KS Apatora.

WO
Patryk Dudek WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Patryk Dudek
Czy uda się przełamać złą passę, trwającą dwa sezony u dostać się do finału? Dla Patryka Dudka a będzie to ósmy start w PGE IMME z rzędu - przypomina speedwayekstraliga.pl. W ubiegłych latach 31-latek notował bardzo dobre występy w tym turnieju.

Z najlepszej strony pokazał się w 2018 roku w Gdańsku, gdy po zwycięstwie w biegu barażowym i finale stanął na najwyższym stopniu podium. Oprócz tego dwukrotnie meldował się w finale turnieju - w 2017 i 2020 roku i oba zakończył na ostatnim, czwartym miejscu.

- Wiemy, jak intensywnie Patryk przygotowywał się przez cały okres zimowy, dlatego jestem przekonany, że możemy liczyć na dobre wyścigi w jego wykonaniu. Pamiętajmy jednak, że jest to początek sezonu, dlatego każdemu mogą zdarzać się słabsze wyścigi. Ja jednak wierzę, że Patryk od pierwszego startu pokaże swoją moc - mówi Jakub Michalski z For Nature Solutions KS Apatora Toruń.

ZOBACZ WIDEO Zapowiedź PGE IMME im. Zenona Plecha w Toruniu

- Ściskam kciuki i liczę, że będzie podium. Dobrze jest zacząć sezon od wysokiego miejsca, wówczas wzrasta pewność siebie i łatwiej o dobre starty w kolejnych imprezach. "Anioły" potrzebują szybkiego i silnego Patryka, a ja wierzę, że właśnie taki będzie - dodaje.

Wyniki Patryka Dudka PGE IMME:
* 2016: 10. miejsce - 7 pkt (3,2,0,2,d,d)
* 2017: 4. miejsce - 13 pkt (3,3,3,3,1,0)
* 2018: 1. miejsce - 15 pkt (2,3,0,2,2,3,3)
* 2019: 6. miejsce - 12 pkt (1,3,1,3,2,2)
* 2020: 4. miejsce - 13 pkt (3,2,1,1,3,3,0)
* 2021: 12. miejsce - 6 pkt (d,3,1,0,2)
* 2022: 10. miejsce - 8 pkt (2,1,3,0,2,d)

- Z uśmiechem - wszystkie i żadnych - odpowiada na pytanie o wymienienie mocnych i słabych stron Patryka Dudka Jakub Michalski. - Mocną stroną zdecydowanie jest spokój. Patryk nawet gdy się "gotuje", to potrafi to robić w wyjątkowy sposób. Każdy ma jakieś słabe strony, ale ja nigdy ich nie zauważam - kończy Jakub Michalski.

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha zaplanowane są na 1 kwietnia w Toruniu. Początek zawodów o godz. 16:30. Bilety dostępne są na stronie kstorun.kupbilety.pl.

Zobacz także:
Czy Leon Madsen powtórzy sukces z 2017 roku?
PGE IMME. To będzie święto żużla. "Toruń jest doskonałym miejscem"

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • Kazimierz Klimek Zgłoś komentarz
  dla Dudka domowym torem to chyba jednak jest Zielona Gora wciaz jeszcze
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×