Żużel. Roszada we Włókniarzu. Duże wyzwanie przed Dudkiem w Częstochowie

Tauron Włókniarz jest z pewnością faworytem w starciu z For Nature Solutions KS Apatorem. Wyzwanie czeka Patryka Dudka, który w tym roku jeździ sporo poniżej oczekiwań. Minimum trzy razy spotka się on z liderem rywali - Leonem Madsenem.

TJ
Patryk Dudek WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Patryk Dudek
Awizowane składy:

Tauron Włókniarz Częstochowa: 9. Leon Madsen, 10. Maksym Drabik, 11. Kacper Woryna, 12. Jakub Miśkowiak, 13. Mikkel Michelsen, 14. Kacper Halkiewicz, 15. Franciszek Karczewski

For Nature Solutions KS Apator Toruń: 1. Patryk Dudek, 2. Paweł Przedpełski, 3. Emil Sajfutdinow, 4. Wiktor Lampart, 5. Robert Lambert, 6. Krzysztof Lewandowski, 7. Mateusz Affelt

Częstochowianie pod wodzą trenera Lecha Kędziory nie słyną raczej z dużych rotacji w składzie. Tymczasem przed batalią z torunianami kierownictwo gospodarzy zdecydowało się na roszadę i zamianę miejsc Maksyma Drabika i Kacpra Woryny.

Oznacza to, że ten pierwszy jeździć będzie głównie pod koniec każdej serii, a przede wszystkim w wyścigu trzynastym, w którym w programie zawodów widnieje najsilniejszy duet gości. Wcześniej, w środkowej fazie meczu, wystąpi on dwukrotnie w parze z Leonem Madsenem. Drabik w tym roku jeździ dobrze i można na nim polegać. Na domowym torze daje on gwarancję skutecznej jazdy i dlatego też dwa takie wspólne biegi z liderem Lwów mogą być zabójcze.

Z Madsenem minimum trzy razy według harmonogramu mierzyć będzie się Patryk Dudek, a więc postać, która w obecnym sezonie jeździ poniżej oczekiwań swoich i chyba wszystkich w Toruniu. Uczestnik cyklu Grand Prix wciąż szuka problemów w sprzęcie. Wprawdzie mały zalążek poprawy było widać tydzień temu w meczu z Platinum Motorem, to wciąż nie jest to poziom, który by go zadowalał. Dudek przepada jednak za częstochowskim torem i choć wyzwanie czeka go duże, to takie spotkanie jawi się jako idealne do tego, aby w końcu osiągnąć świetny wynik.

Układ biegów Patryka Dudka w niedzielnym meczu w Częstochowie:

Seria Bieg Tor Partner Przeciwnicy
I 1 A/B Sajfutdinow Madsen i Woryna
II 6 D/C Przedpełski Michelsen i Karczewski
III 9 B/A Przedpełski Madsen i Drabik
IV 11 D/C Lampart Miśkowiak i Madsen

W Toruniu na pewno liczą na to, że Dudek dołączy do Emila Sajfutdinowa i Roberta Lamberta, co przy wsparciu pozostałych pozwoliłoby osiągnąć w niedzielny wieczór dobry wynik. Tych warunków do tego, by zaskoczyć Włókniarza, jest rzecz jasna sporo, dlatego zdecydowana większość nie daje Aniołom większych szans na powodzenie. Nawet pomimo tego, że teoretycznie i młodzież powinna spróbować zawalczyć z tą miejscową, która według statystyk lepiej spisuje się poza Częstochową.

Do przynajmniej dwóch pojedynków (biegi 5. i 11.) może dojść także pomiędzy Jakubem Miśkowiakiem i Wiktorem Lampartem, a więc zawodnikami, którzy jeżdżą pierwszy rok w kategorii seniora i którzy przez ostatnie lata toczyli wiele bojów w niższej, nie tylko w zmaganiach ligowych.

ZOBACZ WIDEO: Ci zawodnicy Unii jadą poniżej oczekiwań. Menadżer mówi o presji


CZYTAJ WIĘCEJ:
Apator może powalczyć o medal? Wiele będzie zależeć od jednej rzeczy
KOL wydała decyzję ws. meczu Wilki - Stal. Znamy kary i są one dotkliwe!

Ile punktów zdobędzie w niedzielę Patryk Dudek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×