Żużel. Sytuacja robi się poważna. Muszą zacząć punktować u siebie

W sobotę Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzy się z InvestHousePlus PSŻ-em Poznań. Dla gospodarzy jest to szansa na odczarowanie własnego toru, na którym dotąd idzie im bardzo słabo.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Keynan Rew WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Keynan Rew
Po sensacyjnej wygranej w Łodzi, Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało cztery mecze z rzędu. Za każdym razem zespół Eryka Jóźwiaka zdobywał ponad 40 punktów, jednak spotkania kończyły się porażkami. O ile po meczach wyjazdowych, w których gdańszczanie zdobyli 41 czy 43 punktów można mieć nad morzem nadzieję na bonus, o tyle przegrana z Trans MF Landshut Devils 44:46 była sporym rozczarowaniem.

W starciu z InvestHousePlus PSŻ-em Poznań Zdunek Wybrzeże pojedzie dopiero po raz drugi w tym sezonie u siebie w pełnym składzie. Po domowych porażkach z ekipami z Zielonej Góry oraz z Landshut, kluczem jest odczarowanie własnego toru, który ostatnio nie był ich atutem.

W czwartkowym spotkaniu w Bydgoszczy nie pojechał Norbert Kościuch, który zgłosił uraz na rozgrzewce. Patrząc jednak na wyniki wszystkich gdańskich zawodników w ostatnim czasie, jazda bez drugiego polskiego seniora może stać się standardem ze względu na nieźle spisujących się zawodników U-24. Kluczem do pozytywnego wyniku Zdunek Wybrzeża mogą być tu dwaj zawodnicy - Michael Jepsen Jensen, który wraca po kontuzji i jeździ mocno w kartkę oraz Keynan Rew, które doskonałe występy przeplata z kompletnymi niewypałami.

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Piotr Baron o Bartoszu Smektale

Tomasz Bajerski mógł mieć jeszcze większy ból głowy. W ostatnim spotkaniu po jednym biegu odstawił od jazdy Adriana Gałę, który trzy punkty stracił dopiero na ostatnim łuku. Z rezerwy jedzie jednak doskonały w tym sezonie Jonas Seifert-Salk, który swój pierwszy kontrakt w Polsce miał podpisany właśnie w Wybrzeżu. Zawodnicy z Poznania też jeżdżą mocno w kartkę i często potrafią zdobyć pojedyncze punkty, by w kolejnym spotkaniu otrzeć się o komplet.

Teraz wiadomo, że ze względu na uraz nie pojedzie Antonio Lindbaeck. Zawodnicy z Poznania mogą być więc pewni tego, że pojadą od początku spotkania, co też wpływa na komfort na motocyklu.

Ważna w tym spotkaniu może być też walka najmłodszych. W Poznaniu Zdunek Wybrzeże po raz pierwszy wygrało w tym sezonie bieg młodzieżowców, a Miłosz Wysocki wydaje się tu być lepszy o kilka klas od rywali. Do składu ekipy z Poznania wraca Karol Żupiński i na pewno będzie chciał udowodnić, że jeszcze nie powinno się go skreślać.

Mecz będzie niezwykle istotny dla układu tabeli, w której gospodarze mają tylko 4 punkty. Rozpoczyna się runda rewanżowa i stawką nie będą już dwa, a trzy punkty do ligowego zestawienia.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Daniel Kaczmarek
10. Norbert Kościuch
11. Keynan Rew
12. Nicolai Klindt
13. Michael Jepsen Jensen
14. Seweryn Orgacki
15. Miłosz Wysocki

InvestHousePlus PSŻ Poznań:
1. Antonio Lindbaeck
2. Kevin Fajfer
3. Norbert Krakowiak
4. Adrian Gała
5. Aleksandr Łoktajew
6. Karol Żupiński
7. Kacper Teska
8. Jonas Seifert-Salk

Początek spotkania: 3 czerwca (sobota), godz. 16:30
Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz toru: Krzysztof Okupski
Komisarz techniczny: Rafał Wojciechowski
Wynik pierwszego meczu: 49:41 dla InvestHousePlus PSŻ-u

Czytaj także:
PSŻ pojedzie osłabiony w Gdańsku 

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Gdańsku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×