Żużel. Siódemka kolejki. Fenomenalna postawa juniora. Gdańszczanin sprawił ogromną niespodziankę

Wiktor Przyjemski po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych młodzieżowców w Polsce. W starciu z Arged Malesą Ostrów (56:34) był niepokonany. Bezbłędne występy w 8. kolejce zaliczyli także Przemysław Pawlicki i Jan Kvech.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Wiktor Przyjemski WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski
Siódemka 8. kolejki 1. Ligi Żużlowej:

Jan Kvech (ROW Rybnik - 13+2 pkt). Między innymi dzięki kapitalnej postawie Czecha ROW Rybnik wywalczył punkt bonusowy w starciu z Trans MF Landshut Devils. Dość powiedzieć, że cztery z pięciu wyścigów z jego udziałem kończyło się wygranymi gospodarzy.

Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra - 12 pkt). Ten zawodnik przyzwyczaił już do świetnej postawy na zapleczu PGE Ekstraligi. W sobotnim starciu z H.Skrzydlewska Orłem nie było dla niego straconych pozycji. Co więcej, wyjechał ze stadionu jako nowy rekordzista toru.

David Bellego (Abramczyk Polonia Bydgoszcz - 12 pkt). W trakcie sezonu zdarzały mu się wpadki, tym razem jednak pojechał tak, jak od niego oczekiwano. Zaczął co prawda od zajęcia ostatniego miejsca, ale szybko wyciągnął wnioski z tej porażki i w pozostałych wyścigach był nie do pokonania.

Patrick Hansen (ROW Rybnik - 11+2 pkt). Zwyciężył w wyścigu, który decydował o losach punktu bonusowego. Ze względu na ogromny ścisk, jaki panuje na miejscach 3-8, może on okazać się niezwykle cenny. W całym spotkaniu pojechał bardzo dobrze, potrafił także popisać się kilkoma akcjami na dystansie.

Daniel Kaczmarek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 10+2 pkt). W tym sezonie jeździł mocno w kratkę, w starciu z InvestHousePlus PSŻ spisał się jednak więcej niż poprawnie. Szczególnie istotne dla Zdunek Wybrzeża było jego biegowe zwycięstwo na koniec zawodów. Pokonał wtedy Aleksandra Łoktajewa i rzutem na taśmę gdańszczanie wydarli z rąk rywali punkt bonusowy.

Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz - 15 pkt). Powoli zaczyna brakować określeń na to, aby opisać postawę wychowanka Polonii. Dopisał do swojego dorobku kolejny komplet punktów. W meczu z Arged Malesą wyjechał na tor pięć razy i we wszystkich przypadkach przy jego nazwisku pojawiała się "trójka".

Miłosz Wysocki (Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 7+1 pkt). To jedna z największych niespodzianek ostatnich tygodni. O ile można było obstawiać jego zwycięstwo w biegu juniorskim, o tyle pokonanie Jonasa Seifert-Salka i Kevina Fajfera było już sporym zaskoczeniem. W każdym wyścigu, w którym wziął udział, pokonywał swoich rywali i niewiele zabrakło mu do kompletu.

***

Powyższe zestawienie jest wyborem najlepszych siedmiu zawodników danej kolejki w 1. Lidze Żużlowej. Są oni wybierani zgodnie z obowiązującym regulaminem (w składzie zawodnik do lat 24 oraz minimum czterech Polaków - w tym dwóch juniorów).

Czytaj także:
W końcu wyższy poziom jazdy Polonii. Kompletny Przyjemski poprowadził ją do pewnego zwycięstwa
Zdecydowanie lepsi juniorzy to nie wszystko. Tym razem sukces zapewnili skuteczni seniorzy

ZOBACZ WIDEO: Paweł Przedpełski mówi o złości po swoich występach
Czy Wiktor Przyjemski to obecnie najlepszy polski junior?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×