Żużel. Skąd nagły wzrost formy Czugunowa i Dudka? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Gleb Czugunow przyzna, czy GKM Grudziądz powalczy o fazę play-off. Patryk Dudek z kolei odpowie na zarzuty, że nie najlepiej zna się na sprzęcie, a Cegielski odniesie się do kary nałożonej przez UOKiK. Ziółkowski za to opowie o torze Motoru.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Patryk Dudek WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Patryk Dudek
W tym tygodniu Magazyn PGE Ekstraligi wyjątkowo odbędzie się w środę o godzinie 13, a jego prowadzącym będzie Mateusz Puka, redaktor WP SportoweFakty. Gośćmi naszego kolegi będą Gleb Czugunow, zawodnik ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, Patryk Dudek, reprezentant For Nature Solutions KS Apatora Toruń oraz ekspert żużlowy Krzysztof Cegielski i szkoleniowiec Platinum Motoru Lublin Jacek Ziółkowski.

GKM w fazie play-off?

Ten pierwszy przede wszystkim powie o tym, co wydarzyło się z ekipą z województwa kujawsko-pomorskiego, że osiągnęła aż tak dobry wynik przeciwko Platinum Motorowi Lublin. Przypomnijmy, że grudziądzanie nie tylko niespodziewanie pokonali Koziołki, ale nawet dość sensacyjnie wywalczyli punkt bonusowy, co jeszcze przed meczem wydawało się nierealistycznym scenariuszem.

Zresztą bardzo dobrą jazdą w tym spotkaniu popisał się sam Czugunow, który przy swoim nazwisku zapisał 10 "oczek" i jeden bonus. Dlatego wyjaśni on, co wpłynęło na przemianę drużyny, ale także jego. Dodatkowo wspólnie z Mateuszem Puką przeanalizują problemy, które do tej pory dręczyły nie tylko Gołębie, ale również samego 23-latka. Co więcej, odpowie na, trochę już legendarne pytanie, czy GKM awansuje do fazy play-off?

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gollob, Leśniak i Kowalski gośćmi Musiała

Ważne dla podopiecznych Janusza Ślączki będzie zachowanie takiej dyspozycji, ponieważ nawet do utrzymania będzie potrzeba więcej zwycięstw, a nie tylko jednorazowego wyskoku. Były drużynowy mistrz Europy juniorów opowie, co będą oni musieli zrobić, aby ich wyniki poprawiły się na dłużej, co może po rundzie zasadniczej dać im utrzymanie, a nawet coś więcej.

Na mecz w Lublinie sprzęt przygotował mu tuner z... Lublina

Jeżdżący w toruńskich barwach żużlowiec zaczął prezentować się trochę lepiej. 30-latek w ostatnich trzech spotkaniach wywalczył 28 punktów i dwa bonusy. Co daje łącznie lepszy wynik, niż w czterech wcześniejszych meczach. Czy jego zdaniem wszystkie swoje problemy ma już za sobą i od teraz może skupić się na samej jeździe i wygrywaniu z rywalami oraz wywalczeniu jak najlepszego miejsca wraz z drużyną w PGE Ekstralidze?

Jedną z tajemnic poprawy rezultatów może być jego współpraca z Michałem Marmuszewskim. Co ciekawe, tuner ten pochodzi z Lublina, a sprzęt Dudka przygotowywał właśnie na spotkanie z Koziołkami. Czy w takim wypadku nie stworzyło to jakichś dodatkowych problemów? Wychowanek Falubazu wypowie się również na temat toru w Krośnie, o którym, praktycznie od początku sezonu, mówi cała Polska.

Co jakiś czas pojawiają się głosy, że były indywidualny mistrz świata nie najlepiej zna się na samym sprzęcie. Postanowił on zatem wykorzystać występ w naszym magazynie do ustosunkowania się do tych zarzutów. Powróci on także pamięcią do początku sezonu, gdy jego jazda była co najmniej przeciętna. Czy w tak złym momencie czuł wsparcie od kibiców, a może wręcz przeciwnie? Czy było coś, co pozwalało mu się od tego wszystkiego odciąć?

Co z karą od UOKiK?

Krzysztof Cegielski za to odniesie się do ostatniego zamieszania z ukaraniem PGE Ekstraligi oraz PZM. Przypomnijmy, że Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Polski Związek Motorowy i Ekstraligę Żużlową kary w wysokości 2,9 mln zł i 2,3 mln zł. UOKiK dopatrzył się w regulaminie żużlowym ograniczania konkurencji. Działacze mają inne zdanie.

Mateusz Puka porozmawia z naszym gościem także o zasadach w okresie transferowym i o samych prekontraktach, które miały być pewnego rodzaju lekarstwem na wiele sytuacji, które miały się w przyszłości nie powtarzać. Nie zabraknie również tematu zdrowia Janusza Kołodzieja, z którym od wielu lat współpracuje ekspert żużlowy. Odpowie on także na pytanie, czy to prawda, że 39-latek nadzorował przygotowanie toru.

Owal Motoru może podzielić los toru Wilków?

Opiekun lubelskiej drużyny wypowie się za to o formie jego podopiecznych, którzy w bardzo słabym stylu przegrali w Grudziądzu, pomimo tego, że w swoich szeregach mają trójkę liderów z SGP. Owal w Krośnie nie był jedynym, o którym w ostatnim czasie sporo mówiono, ponieważ podobna sytuacja miała miejsce z torem w Lublinie. Tajemnice jego przygotowania przybliży Ziółkowski.

Czytaj także:
Żużel. Vaculik znalazł się w gronie wielkich mistrzów. Praga znów dobrym omenem w walce o tytuł?
Żużel. Kiepskie wieści w sprawie Mateusza Jabłońskiego. Co teraz?

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×