Żużel. Arged Malesa Ostrów pochwaliła się nowym zawodnikiem!

Arged Malesa Ostrów jako pierwsza zamknęła skład na sezon 2024. Czwarta drużyna 1. Ligi Żużlowej właśnie postanowiła pochwalić się pierwszym transferem. To Frederik Jakobsen.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Frederik Jakobsen WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Frederik Jakobsen
Tym samym potwierdzają się informacje WP SportoweFakty, które jako pierwsze informowały o tym, że w składzie Arged Malesy Ostrów dojdzie do czterech zmian na pozycjach seniorskich. Pierwsza nowa karta w kadrze Mariusza Staszewskiego została właśnie odkryta i jest nią Frederik Jakobsen.

Za Duńczykiem słaby sezon w PGE Ekstralidze. W barwach ZOOleszcz GKM-u Grudziądz wystartował w czternastu spotkaniach i odjechał 60 wyścigów. Zdobył zaledwie 68 punktów i dziewięć bonusów, co dało mu dopiero 42. miejsce w statystykach ze średnią 1,283.

Jakobsen przed nową publicznością zaprezentuje się już 8 października w 71. turnieju o Łańcuch Herbowy miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Poza Duńczykiem do Arged Malesy ma dołączyć Chris Holder. Trzecim nowym nabytkiem klubu zostanie Gleb Czugunow. Australijczyk, jak i Rosjanin z polskim paszportem również mają wiele do udowodnienia, a zejście do 1. Ligi Żużlowej ma im pomóc się odbudować.

ZOBACZ WIDEO: Witkowski o kolejnym skandalu w żużlu. "Sytuacja jest nieakceptowalna"

Do zespołu dołączy również nowy zawodnik kategorii U24, którym zostanie Wiktor Jasiński. Gorzowianin ma ważny kontrakt z macierzystym klubem, ale ebut.pl Stal Gorzów ściąga do siebie Jakuba Miśkowiaka, więc Jasiński będzie mógł zostać wypożyczony.

Wcześniej ostrowianie pochwalili się zatrzymaniem juniorów, Sebastiana Szostaka i kuszonego przez kluby PGE Ekstraligi, Jakuba Krawczyka. Nową umowę z klubem ma także podpisać Tobiasz Musielak.

Z klubem żegnają się z kolei m.in. Oliver BerntzonGrzegorz Walasek i Victor Palovaara. Wiele wskazuje na to, że ci dwaj pierwsi wrócą w przyszłym roku do Ostrowa Wielkopolskiego, ale w roli gości. Szwed ma się związać z H.Skrzydlewska Orłem Łódź, z kolei Walasek ma dołączyć do InvestHousePlus PSŻ-u Poznań.

Czytaj także:
Liga może stracić swoje największe gwiazdy!
PSŻ zniknie z żużlowej mapy?

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Frederik Jakobsen osiągnie w 1. Lidze średnią na poziomie 1,8 pkt/bieg?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×