Żużel. Tim Soerensen dostał wyjątkowy puchar. Kiedyś zdobył go Paweł Waloszek

Tim Soerensen wygrał Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska w Świętochłowicach, a w nagrodę dostał puchar, który ufundowała rodzina Pawła Waloszka. W przeszłości wywalczył go sam legendarny żużlowiec.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Tim Soerensen w żółtym kasku WP SportoweFakty / Tim Soerensen w żółtym kasku
Niedzielne Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska były drugą w tym sezonie żużlową imprezą w Świętochłowicach. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem kibiców. Na starcie stanęło czternastu żużlowców, a ciekawych wyścigów nie zabrakło. Turniej ten - a w zasadzie jego finałowy wyścig - był poświęcony pamięci Pawła Waloszka. To legendarny świętochłowicki żużlowiec, patron miejscowego stadionu.

Nagrodę dla zwycięzcy ufundowała rodzina Pawła Waloszka. Córka Elwira i syn Damian przekazali specjalny kryształowy puchar, który w przeszłości wywalczył sam żużlowiec. Nagroda ta powędrowała do Tima Soerensena, który był najlepszy w ostatnim wyścigu dnia.

- Nie do końca wierzyłem, że uda mi się wygrać w wyścigu finałowym. Przeprowadziłem super akcję na wyjściu z pierwszego wirażu i to mi pomogło. Mój team zmotywował mnie przed wyścigiem finałowym, a ja sam niezbyt dobrze czułem się na torze w Świętochłowicach. Miałem problemy, ale ostatecznie wygrałem. To wspaniałe uczucie - powiedział Soerensen.

ZOBACZ WIDEO: Zmarzlik nie był sobą po Grand Prix? "Krew człowieka zalewa"

Rodzina Wałoszków liczy jednak na więcej niż sam bieg finałowy. - Cieszę się, że udało się zorganizować turniej i mam nadzieję, że w przyszłości uda się tutaj przeprowadzić memoriał. Tego sobie i kibicom życzę - powiedział jeszcze przed zawodami Damian Waloszek.

Soerensen na co dzień mieszka właśnie w Świętochłowicach. Był on zresztą pierwszym zawodnikiem, który został ogłoszony przez Śląsk jako uczestnik zawodów.

Czytaj także:
Znakomite wiadomości dla Sparty. Znamy kulisy postępowania POLADA
Cegielski przestrzega przed atakowaniem Motoru Lublin

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Tim Soerensen powinien dalej jeździć w Starcie Gniezno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×