Żużel. Dlaczego prezes Platinum Motoru wybrał Lindgrena i jak na to zareagował Hampel? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Jakub Kępa ostatecznie postawił na Fredrika Lindgrena w kontekście seonu 2024. Czym kierował się prezes Motoru Lublin i jak tę decyzję przyjął Jarosław Hampel? O tym porozmawiamy w naszym czwartkowym Magazynie PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Jakub Kępa, prezes Motoru Lublin Archiwum prywatne / Na zdjęciu: Jakub Kępa, prezes Motoru Lublin
Po raz drugi z rzędu Platinum Motor Lublin sięgnął po mistrzostwo Polski. Tym razem w finale PGE Ekstraligi obrońcy tytułu sprzed roku nie mieli większych problemów z pokonaniem osłabionej kontuzjami Betard Sparty Wrocław. O ocenę sezonu okraszonego licznymi sukcesami poprosimy Jakuba Kępę, który będzie gościem Magazynu PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty.

Sternik drużynowych mistrzów Polski odniesie się do transferów, których dokonał przed tegorocznym sezonem. Przypomnijmy, że nowymi twarzami zostali Bartosz Zmarzlik, Jack Holder i Fredrik Lindgren. Ostatecznie cała trójka znajdzie się w składzie Motoru także na przyszły rok, choć wcale nie było to takie pewne.

Ze względu na ukończenie 24. roku życia przez Dominika Kuberę któryś z pozostałych seniorów musiał zwolnić mu miejsce. Motor wahał się pomiędzy Jarosławem Hampelem, a właśnie Fredrikiem Lindgrenem. Ostatecznie z klubem pożegnał się pierwszy z wymienionych. Prowadzący Magazyn Mateusz Puka zapyta Jakuba Kępę o to, czym kierował się przy wyborze Szweda. Prezes Motoru odsłoni również kulisy rozstania z Hampelem.

ZOBACZ WIDEO: Zmarzlik nie był sobą po Grand Prix? "Krew człowieka zalewa"

Nie zabraknie także tematu przyszłości Bartosza Zmarzlika. Choć trzykrotny indywidualny mistrz świata nie zmieni w tym roku barw klubowych, to jednak szef Motoru zostanie zapytany o to, jak swoją przyszłość w Lublinie widzi najlepszy obecnie polski zawodnik. Czy należy się spodziewać, że Zmarzlik zakotwiczy w Motorze na dłużej?

Jedynym transferem, którego dokonają lublinianie w tegorocznym okienku, będzie przyjście Wiktora Przyjemskiego. Z tego powodu nie brakuje głosów, że w najbliższych latach dojdzie do dominacji Platinum Motoru. Co o takich opiniach sądzi Jakub Kępa?

Gościem naszego Magazynu będzie także wspomniany już Jarosław Hampel. 41-latek podsumuje zmierzający ku końcowi sezon oraz opowie o eksplozji formy w fazie play-off. Zawodnik zdradzi też kulisy rozstania z Motorem: kiedy dowiedział się o tej decyzji i jak na nią zareagował. Padnie także pytanie o to, jak będzie wspominał cztery lata spędzone w klubie z Lublina.

Nie jest większą tajemnicą, że nowym pracodawcą Hampela zostanie Enea Falubaz Zielona Góra, choć na oficjalne potwierdzenie jeszcze trzeba poczekać. Mateusz Puka zapyta swojego rozmówcę o to, kiedy zostanie podana do wiadomości informacja o nowym klubie. Były wicemistrz zdradzi też, czym kierował się przy wyborze drużyny i czy w ogóle miał w czym wybierać.

Ponadto w naszym Magazynie nie zabraknie dyskusji o minionym sezonie w PGE Ekstralidze. Kto rozczarował, a kto okazał się pozytywną niespodzianką? Poruszony zostanie też najważniejszy temat najbliższego weekendu, czyli walka o złoty medal w Grand Prix pomiędzy Bartoszem Zmarzlikiem i Fredrikiem Lindgrenem.

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 27 września, o godz. 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Zobacz także:
Kasprzak już wybrał klub na sezon 2024?
Zmarzlik podjął decyzję ws. odwołania

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Motor postąpił słusznie, że zrezygnował z Hampela?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×