Żużel. Zawodnik ROW-u Rybnik zabrał głos ws. przyszłości. Wszystko przesądzone

Przed ROW-em Rybnik finałowa rywalizacja w 1. Lidze Żużlowej. Krzysztof Mrozek jest jednak aktywny na giełdzie transferowej i kończy powoli budowę składu na sezon 2024. Kibice pytają m.in. o to, którzy zawodnicy pojadą wśród młodzieżowców.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Paweł Trześniewski WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Paweł Trześniewski
Choć młodzież ROW-u Rybnik nie należy do polskiej czołówki jeźdźców do 21. roku życia, to na brak zapytań i ofert narzekać nie może. Najwięcej propozycji otrzymuje Paweł Trześniewski, którego przed rokiem mocno kusiła Betard Sparta Wrocław.

Junior był bardzo zdeterminowany, by zmienić klub. W rozmowie z WP SportoweFakty mówił otwarcie - albo nowe otoczenie, albo zakończy karierę. Ostatecznie po kilku dniach rozmów i medialnej burzy skończyło się na tym, że Trześniewski zostaje w macierzystym klubie.

Ten sezon nie ułożył się po myśli nastolatka, który kilka tygodni musiał pauzować ze względu na kontuzję.

ZOBACZ WIDEO: Zmarzlik nie był sobą po Grand Prix? "Krew człowieka zalewa"

W ostatnim czasie ponownie pojawiły się głosy, że Trześniewski miałby być kuszony przez innych. Krzysztof Mrozek zapewnia swoich fanów, że ci nie muszą się martwić o przyszłość 18-latka.

- Paweł ma kontrakt do 21. roku życia. Tak, chcę, żeby u nas jeździł. Czy on chce u nas jeździć? Trzeba go zapytać - mówił prezes ROW-u, którego cytuje "Gazeta Wyborcza".

- Mam podpisany kontrakt i z nikim nie rozmawiam. To nowy rozdział, chcę się rozwijać i jeździć - powiedział Trześniewski.

Krzysztof Mrozek przyznał, że po ubiegłorocznej sytuacji wiele sobie z zawodnikiem i jego otoczeniem wyjaśnili i wszystko wskazuje na to, że najbliższe trzy sezony junior rodem z Opola spędzi na Śląsku.

Czytaj także:
Sytuację z juniorami porównał do... grzybów
To może być kluczowe w przypadku Przedpełskiego

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Paweł Trześniewski poprawi swoje wyniki w przyszłym roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×