Żużel. Błyskawiczna akcja PSŻ Poznań. Mają już zastępcę za lidera

Władze PSŻ Poznań po raz kolejny nie pokazały się na giełdzie transferowej. Już tydzień temu ich skład na przyszłoroczne rozgrywki nie zachwycał, a teraz jest jeszcze gorzej. Wszystko przez zerwanie porozumienia przez Grzegorza Walaska.

Mateusz Puka
Mateusz Puka
Szymon Szlauderbach WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Szymon Szlauderbach
Działacze dowiedzieli się o tym w poniedziałek i natychmiast zaczęli działać. Na rynku nie pozostało już zbyt wielu solidnych Polaków, ale ostatecznie postawiono na Szymona Szlauderbacha. Żużlowiec kończy w tym roku starty na pozycji U24 i trudno oczekiwać, by był w stanie zastąpić Grzegorza Walaska w roli jednego z liderów zespołu.

W minionym sezonie w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Szlauderbach zdobywał średnio 1,416 pt/bieg, czyli mniej niż choćby Kevin Fajfer dla InvestHousePlus PSŻ-u Poznań.

Ten transfer nie robi wielkiego wrażenia, więc jest jasne, że działacze nie zakończyli jeszcze działań na rynku transferowym. Większe szanse w walce o utrzymanie dałby z pewnością transfer Nickiego Pedersena. Klub na razie nie rozważał takiego ruchu, ale teraz jest coraz poważniej brany pod uwagę.

To zresztą nie jedyne "koło ratunkowe", która może pomóc PSŻ-owi wzmocnić skład. Drugim jest wypożyczenie Francisa Gustsa. Działacze rozmawiali już z władzami Betard Sparty Wrocław na temat wypożyczenia tego zawodnika, ale usłyszeli, że ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta dopiero w marcu przyszłego roku. Wrocławianie nie wiedzą, jak za rok będzie prezentował się Bartłomiej Kowalski, a poza tym czekają na regulaminowe rozstrzygnięcia odnośnie ewentualnego wprowadzenia gościa U24 w 1. LŻ. Do tego czasu poznanianie i inne drużyny, jak choćby Zdunek Wybrzeże Gdańsk muszą cierpliwie czekać.

Obecnie porozumienie z PSŻ mają Aleksandr Łoktajew, Ryan Douglas, Matias Nielsen, oraz Mateusz Dul (U24).

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Hampel, Kępa, Korościel i Gajewski

Czytaj więcej:
Pedersen mówi o poszukiwaniach klubu. Zdradził ile ma ofert
Dyskwalifikacja Zmarzlika doprowadzi do zmian

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Szymon Szlauderbach to dobry wybór dla PSŻ Poznań?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×