Tragedia podczas zawodów. Nie żyje Peter Maurer

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło podczas finału Indywidualnych Mistrzostw Niemiec na długim torze i w sidecarach. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł Peter Maurer. Miał 41 lat. Zawody przerwano.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Peter Maurer Facebook / Na zdjęciu: Peter Maurer
We wtorek (3 października) w Herxheim rywalizowano o indywidualne mistrzostwo Niemiec. Do zawodów przystąpili zawodnicy ścigający się na długim torze oraz sidecarach (motocykle z bocznym wózkiem).

W trakcie zmagań tych drugich doszło do tragedii. Pojazd prowadzony przez Fabiana Muellera i Petera Maurera wypadł z toru i przebił bandę.

Ratownicy momentalnie przystąpili do akcji. Życia zawodnika nie udało się jednak uratować - obrażenia były zbyt rozległe.

- Chcielibyśmy przekazać najgłębsze wyrazy współczucia pogrążonym w żałobie i złożyć najszczersze kondolencje w imieniu klubu - powiedział prezes miejscowego klubu Marco Hammer.

Zawody od razu zostały przerwane.

To już - niestety - trzeci śmiertelny wypadek na torze żużlowym w tym sezonie. 14 maja w Mulmshorn zginął 68-letni Wolfgang Henselak. 20 sierpnia z kolei wskutek odniesionych obrażeń na zawodach w Eenrum zmarł 37-letni Florian Niedermeier.

Czytaj także:
Maciej Janowski mówi o braku "dzikiej karty". Padła ważna deklaracja
Kontrowersyjne "dzikie karty" w Grand Prix. Discovery i FIM się tłumaczą

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×