Żużel. Czas na prawdziwą weryfikację mocy Stali. Do Gorzowa przyjedzie mistrz Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Chęć
WP SportoweFakty / Michał Chęć
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę o godzinie 19:15 czeka nas prawdziwy hit 9. kolejki PGE Ekstraligi. Ebut.pl Stal Gorzów podejmie mistrza Polski Orlen Oil Motor Lublin. To będzie pierwsza poważna domowa weryfikacja mocy drużyny Stanisława Chomskiego.

Za nami już ponad połowa sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi. W hicie 9. kolejki walki o Drużynowe Mistrzostwo Polski zmierzą dwie obecnie najlepsze drużyny w elicie. Orlen Oil Motor Lublin ma na swoim koncie komplet punktów, z kolei ebut.pl Stal Gorzów pięć na osiem spotkań zakończyła zwycięstwem.

Tegoroczny sezon gorzowskiej drużyny na domowym torze nie jest do końca odzwierciedleniem siły tego zespołu. Stal dotychczas podejmowała Apatora (51:39), Włókniarza (48:42), Unię (53:37) i GKM, gdzie padł pamiętny podwójny walkower.

Tym samym terminarz drużyny prowadzonej przez Stanisława Chomskiego ułożył się tak, że dwaj pretendenci do mistrzostwa przyjadą do Gorzowa w drugiej części sezonu. Pierwszymi będą dwukrotnie z rzędu mistrzowie Polski z Bartoszem Zmarzlikiem na czele, a w trzynastej rundzie zawita Betard Sparta Wrocław.

ZOBACZ WIDEO: Piotr Baron mówi wprost. "Strasznie ciężko tym chłopakom pomóc"

Orlen Oil Motor Lublin przez ten sezon przechodzi jak burza. W każdym z ośmiu spotkań zespół Macieja Kuciapy i Jacka Ziółkowskiego zdobywał minimum 50 punktów, niezależnie czy to był mecz domowy czy wyjazdowy. Jednak podobnie jak w Stali, Motor czekają jeszcze najtrudniejsze wyjazdy. Pierwszy z nich już w niedzielę.

Wydaje się, że wszystkie argumenty przemawiają za gośćmi z Lublina. W Stali niepewny jest występ Oskara Fajfera, który przed tygodniem z impetem wjechał w Andrzeja Lebiediewa i sam doznał mocnego wstrząsu mózgu. W awizowanym składzie znaleźli się Jakub Miśkowiak i Mathias Pollestad.

Awizowane składy:

Orlen Oil Motor Lublin: 1. Dominik Kuber 2. Jack Holder 3. Fredrik Lindgren 4. Mateusz Cierniak 5. Bartosz Zmarzlik 6. Wiktor Przyjemski 7. Bartosz Bańbor

ebut.pl Stał Gorzów: 9. Jakub Miśkowiak 10. Szymon Woźniak 11. Martin Vaculik 12. Mathias Pollestad 13. Anders Thomsen 14. Oskar Paluch 15. Jakub Stojanowski

Początek spotkania: 19:15 Sędzia: Krzysztof Meyze Komisarz toru: Maciej Głód Komisarz techniczny: Ryszard Walus Wynik pierwszego spotkania: Motor 55:35 Stal

Źródło artykułu: WP SportoweFakty