Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kluby z Gdańska i Miszkolca bez licencji! Inne drużyny mają także problemy

3 kwietnia zainaugurowane zostaną rozgrywki ligowe, a wiele klubów nadal nie spełniło wymogów licencyjnych. Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi wydał komunikat o tym, kto ma problemy z licencją.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej na sezon 2011 w dn. 15-16.03.2011, korzystając ze środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, zgodnie z decyzją Zespołu z dnia 6-7.12.2010 r. podjął następujące decyzje:

1.1 Stal Gorzów Wielkopolski SA:

Przychylono się do wniosku klubu w sprawie przesunięcia terminu odbioru technicznego toru i ustalono termin weryfikacji toru do dnia 31.03.2011

1.2 Zielonogórski Klub Żużlowy Sportowa Spółka Akcyjna:

Weryfikacja toru odbyła się w dniu 15.03.2011.

Z uwagi na konieczność dostarczenia przez Klub do dn. 17.03.2011 r. dokumentacji przebudowy toru i jej zatwierdzenia przez GKSŻ, decyzja w sprawie wydania licencji nastąpi do dnia 20.03.2011

1.3 Speedway Stal Rzeszów Spółka Akcyjna:

Przychylono się do wniosku klubu w sprawie przesunięcia terminu odbioru technicznego toru i ustalono termin weryfikacji toru do dnia 31.03.2011.

2.1 GKS Wybrzeże S.A.:

Klub poinformował o spłacie zobowiązań wobec zawodników. Z uwagi na niespełnienie jednego z warunków, tj.: brak spłaty zobowiązań wobec ZG PZM (zgodnie z decyzją Prezydium ZG PZM z dn. 26.11.2010r.), Zespół odmówił przyznania licencji

Klub z Gdańska wyjaśnia ->

2.2 PSŻ Sp. z o.o. Poznań

Klub poinformował o zaspokojeniu roszczeń finansowych wobec zawodników: Robert Miśkowiak, Damian Celmer, Adrian Szewczykowski, Norbert Kościuch.

Przychylono się do prośby klubu o przedłużenia terminu spłaty pozostałych zawodników do dnia 24.03.2011.

2.3 TŻ Start Gniezno:

Klub poinformował o spłacie zobowiązań wobec zawodników: Krzysztof Jabłoński, Michał Szczepaniak, Linus Sundstroem, Jason Doyle, Peter Ljung.

Zespól zapoznał się z prawomocnym i opatrzonym klauzulą wykonalności nakazem zapłaty przez Klub TŻ Start Gniezno należnej kwoty zawodnikowi Matejowi Ferjanowi. Postanowiono zobowiązać Klub do przedstawienia w ciągu 3 dni, tj. do dn. 21.03.2011 dowodu zapłaty z tytułu prawomocnego wyroku; brak informacji klubu dot. zapłaty dla zawodnika M. Ferjana, będzie oznaczał anulowanie decyzji o przyznaniu licencji.

2.4 RKM Rybnik:

Klubu poinformował o wypełnieniu wszystkich wymogów licencji warunkowej z dnia 5.01.2011.

Uzyskano opinię prawną , zgodnie z którą nie doszło do skutecznego odstąpienia przez RKM Rybnik od Kontraktu o profesjonalne uprawnianie sportu żużlowego z zawodnikiem Mariuszem Węgrzykiem, albowiem klub nie zachował procedur określonych w Regulaminie Przynależności Klubowej oraz załącznikach do przedmiotowego regulaminu.

Postanowiono zobowiązać Klub do przedstawienia w ciągu 3 dni, tj. do dn. 21.03.2011 dowodu zapłaty zaległości finansowych w stosunku do zawodnika Mariusza Węgrzyka; brak informacji klubu dot. zapłaty, będzie oznaczał anulowanie decyzji o przyznaniu licencji.

3.1 KS Speedway Polonia Piła:

Zapoznano się z oświadczeniem Klubu o uregulowaniu zobowiązań wobec zawodników: Alexey Kharchenko, Andrzej Korolew, Simon Stead, Piotr Dziatkowiak, Piotr Świst, Piotr Rembas zgodnie z podpisanymi porozumieniami.

Przyznano Klubowi licencję 9/II/2011.

3.2 Klub Żużlowy Kolejarz Opole:

Klub poinformował o uregulowaniu należności wobec zawodników: Ricki Kling, Adam Pawliczek, Adam Czechowicz, Michał Mitko.

Przyznano Klubowi licencję 6/II/2011

3.3 Track Racing Kft Miskolc:

Z uwagi na brak informacji z Klubu dot. zapłaty dla zawodników, osób fizycznych i prawnych, Zespół podjął decyzję o odmowie przyznania licencji

3.4 "Speedway Wanda" Kraków:

Speedway Wanda Kraków oświadczył, że nie posiada zobowiązań wobec zawodników: Patryk Pawlaszczyk, Roman Chromik, Bartosz Szymura, Hynek Stichauer, Andriej Kudriaszow

KS Wanda Kraków oświadczył, że Speedway Wanda nie posiada żadnych zobowiązań w stosunku do klubu.

Przychylono się do prośby Klubu o przesunięcie spłaty wobec zawodnika Grzegorza Stróżyka do dnia 23.03.2011.

3.5 ŻKS Ostrovia:

ŻKS Ostrovia poinformował o częściowym na dzień 15.03.2011 rozliczeniu z zawodnikami. Zespół przychylił się do prośby Klubu, który zobowiązał się do ostatecznego rozliczenia się z zawodnikami do dnia 30.03.2011.

3.6 Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe Krosno:

Klub poinformował o spłaceniu zawodników: Mateusz Szostek, Grzegorz Knapp, Martin Malek oraz częściowym uregulowaniu należności wobec: Kennetha Hansena, Josefa Franca, Pawła Staszka, Madsa Korneliussena. Ustalono ostateczny termin spłaty zawodników do dnia 30.03.2011.

Przychylono się do prośby klubu w sprawie przesunięcia terminu odbioru technicznego toru do 31.03.2011.

3.7 Stowarzyszenie Klub Motorowo-Żużlowy "Lublin":

Przychylono się do prośby klubu w sprawie przesunięcia terminu odbioru technicznego toru do 31.03.2011.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
PZM

Komentarze (58):

Zobacz więcej komentarzy (45)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×