Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Manipulacje przy wynikach Pucharu MACEC

Bułgarski zawodnik Milen Manev, jeden z uczestników Pucharu MACEC twierdzi, że organizatorzy manipulują przy wynikach poszczególnych turniejów.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

9 czerwca w bułgarskiej Braili rozegrano zawody Pucharu MACEC. Zwyciężył w nich Ukrainiec Andriej Kobrin, który zdobył komplet punktów. Według bułgarskich źródeł dalsze miejsca zajęli Łukasz Kret (14 punktów) i Ukrainiec Stanisław Mielniczuk (13). Czwarte miejsce miał zająć Bułgar Milen Manev, który według tych źródeł zdobył 12 punktów.

Po zawodach z naszą redakcją skontaktował się Manev, który twierdzi, że wyniki były inne. Jego zdaniem on i Mielniczuk po turnieju zasadniczym mieli po 12 punktów (punktacja poniżej). Zgodnie z regulaminem Pucharu MACEC:

do końcowej klasyfikacji każdej konkurencji Pucharu MACEC będą zaliczane

wyniki ze wszystkich zawodów. Przy równej ilości punktów w klasyfikacji

końcowej wyższą pozycję zajmie zawodnik, który w późniejszych zawodach będzie miał lepsze miejsce.

Punkt dodany Mielniczukowi może mieć zatem duże znaczenie w końcowej klasyfikacji Pucharu. Co ciekawe, Manev twierdzi, że to nie pierwszy raz, kiedy organizatorzy zmieniają wyniki turnieju. - Po ostatniej serii zarówno Mielniczuk, jak i ja ukończyliśmy turniej z równą ilością punktów. Jednak zamiast rozegrania 21. biegu, sędziowie sklasyfikowali Mielniczuka na trzeciej pozycji, a mnie na czwartym miejscu. Chciałbym podkreślić, że to nie jest pierwszy raz, kiedy wyniki są nieprawidłowe. Jest to niesprawiedliwe. Czuję się w ten sposób lekceważony. Mam nadzieję, że zwrócicie uwagę na zaniechania po stronie rumuńskiej - powiedział dla SportoweFakty.pl Manev.

Skan programu zawodów w Braili:

Wypełniony program zawodów w Braili Wypełniony program zawodów w Braili


Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

 • CsabaHell Zgłoś komentarz
  Trochę się Milen za bardzo podpalił. Po każdych takich zawodów do federacji na pewno jest wysyłany protokół przez sędziego z wynikami każdego biegu itd. i to wszystko jest
  Czytaj całość
  weryfikowane. A że na stronie rumuńskiej pojawił się błąd? No cóż, pojawiają się wszędzie, a mistrzami w tym są chyba serwisy brytyjskie.
  • J_CZ Zgłoś komentarz
   Według bułgarskich źródeł było 121 punktów w meczu (prawidłowa wartość wynosi 120). Jednak ja nadal nie uważam, że to manipulacja. Założę się, że był "tylko" błąd w
   Czytaj całość
   podsumowaniu.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×