Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rafał Okoniewski dla SportoweFakty.pl: Ten sport to nasze życie i pasja

Rafał Okoniewski zajął drugie miejsce w XXIX memoriale im. Eugeniusza Nazimka i turnieju pamięci Lee Richardsona. "Okoń" był zadowolony ze swojego występu.
Piotr Rachwał
Piotr Rachwał

W ostatnich dniach Rafał Okoniewski ma szczęście do drugich miejsc. Najpierw takową lokatę zajął w finale IMP, a w minioną sobotę w XXIX memoriale im. Eugeniusza Nazimka i turnieju pamięci Lee Richardsona. Czego zatem brakuje do zajęcia pierwszego stopnia podium? - Po prostu rywale są lepsi, zwyciężają właśnie ci lepsi. Podobnie było w memoriale. Owszem udało mi się pokonać Nickiego Pedersena, jednak później on wygrał każdy bieg, a ja straciłem kilka punktów. Nicki zasłużył sobie na to zwycięstwo. Inni potracili "oczka", a Duńczyk skrupulatnie zbierał w każdym biegu trójki, co pozwoliło mu na wygraną. Szkoda tylko, że spotkaliśmy się dzisiaj w takim, a nie innym celu, jakże smutnym i wymownym. Lee Richardson powinien dzisiaj jeździć tutaj z nami. Wracamy do tego feralnego wydarzenia z Wrocławia, wszystko przypomina się na nowo - mówi Rafał Okoniewski w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Jakie wspomnienia zostały po Lee Richardsonie w pamięci "Okonia"? - Będę go wspominał bardzo mile i ciepło, bo takim był człowiekiem. Bardzo ubolewam nad tym co się stało w maju i ciężko mi do tego wracać. Łączymy się w żalu z rodziną Lee. Jakby na to nie patrzeć, był to nasz rówieśnik. Zginął robiąc to, co my teraz robimy. Ten sport to nasze życie, pasja- wyjaśnia wyraźnie wzruszony zawodnik PGE Marmy Rzeszów.

Podczas rzeszowskiego turnieju Okoniewski miał silne wsparcie w osobach swojej rodziny - żony i dzieci. Czy tacy kibice motywują podwójnie do dobrych występów? - Byli ze mną w Zielonej Górze, gdzie zdobyłem wicemistrzostwo Polski. Byli również na memoriale, gdzie także dobrze mi poszło, więc daje to do myślenia (śmiech) - kończy wychowanek pilskiej Polonii.

Rafał Okoniewski Rafał Okoniewski


Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

 • rzeszowiak Zgłoś komentarz
  do Alain: [quote]Ty nie kochasz pieniędzy? Masz jedno miejsce pracy całe życie? Odrzucasz oferty lepszych zarobków? Odpowiedz sobie szczerze, a potem pisz o Okoniu. Ps: Bez urazy
  Czytaj całość
  Gacek[/quote] On by kochał gdyby tylko miał, to tylko taki zasmarkany dzieciak z bluzką koziołka matołka.
  • Squalo Zgłoś komentarz
   Skąd wzięła się ta moda na zaliczanie sukcesów w Turnieju charytatywnym lub jak ten powyżej? To był tylko i wyłącznie występ dla publiczności, która zapłaciła za oglądanie dobrej
   Czytaj całość
   jazdy, a nie szarada, kto pojechał lepiej czy gorzej.
   • Taka Zgłoś komentarz
    Bardzo solidny i inteligentny zawodnik.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×