Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Grzegorz Walasek triumfatorem Zlatej Prilby

Zwycięstwem Grzegorza Walaska zakończyła się 64. Zlata Prilba, która rozegrana została na torze w Pardubicach. Oprócz Polaka na podium stanęli Fredrik Lindgren i Hans Andersen.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Grzegorz Walasek w finale pokonał Fredrika Lindgrena, Hansa Andersena, Alesa Drymla, Troy'a Batchelora i Rory'ego Schleina. Niespodziewanie w obsadzie finału zabrakło Nickiego Pedersena. Duńczyk, który był głównym faworytem do zwycięstwa, zawody ukończył na 7. pozycji. Oprócz Walaska udział w 64. Zlatej Prilbie wzięli Łukasz Jankowski i Stanisław Burza. Obaj starty w Pardubicach zakończyli w ćwierćfinałach.

Eliminacje:
Grupa 1
1. Troy Batchelor - 10 (5,5,d)
2. Martin Malek - 8 (4,4,3)
3. Max Dilger - 7 (3,3,4)
4. Josef Franc - 5 (d,d,5)
5. Christian Carrica - 4 (2,2,w)
6. Henry Van Der Steen - 3 (1,1,2)

Bieg po biegu:
1. Batchelor, Malek, Dilger, Carrica, Van Der Steen, Franc (d)
2. Batchelor, Malek, Dilger, Carrica, Van Der Steen, Franc (d)
3. Franc, Dilger, Malek, Van Der Steen, Batchelor (d), Carrica (w)

Grupa 2
1. Lasse Bjerre - 9 (5,4,d)
2. Stanisław Burza - 9 (4,5,-)
3. Matej Kus - 8 (3,2,5)
4. Zdenek Simota - 7 (d,3,4)
5. Roberto Haupt - 5 (2,1,3)
6. Nicolas Covatti - 2 (ns,0,2)

Bieg po biegu:
1. Bjerre, Burza, Kus, Haupt, Simota (d)
2. Burza, Bjerre, Simota, Kus, Haupt, Covatti
3. Kus, Simota, Haupt, Covatti, Bjerre (d)

Grupa 3
1. Christian Hefenbrock - 10 (5,5,-)
2. Niklas Porsing - 9 (4,3,5)
3. Samo Kukovica - 7 (3,4,3)
4. Filip Sitera - 6 (2,2,4)
5. Dakota North - 3 (1,1,2)
6. Patrik Nagy - 0 (0,0,d)

Bieg po biegu:
1. Hefenbrock, Porsing, Kukovica, Sitera, North, Nagy
2. Hefenbrock, Kukovica, Porsing, Sitera, North, Nagy
3. Porsing, Sitera, Kukovica, North, Nagy (d)

Grupa 4
1. Łukasz Jankowski - 8 (u,5,3)
2. Tobias Busch - 7 (1,2,5)
3. Fritz Wallner - 7 (3,3,4)
4. Timo Lahti - 6 (2,4,2)
5. Maks Gregoric - 5 (5,0,0)
6. Hynek Stichauer - 5 (4,1,1)

Bieg po biegu:
1. Gregoric, Stichauer, Wallner, Lahti, Busch, Jankowski (u)
2. Jankowski, Lahti, Wallner, Busch, Stichauer, Gregoric
3. Busch, Wallner, Jankowski, Lahti, Stichauer, Gregoric

Ćwierćfinały:

Grupa 1
1. Troy Batchelor - 10 (5,3,5)
2. Grzegorz Walasek - 9 (4,5,3)
3. Magnus Zetterstroem - 8 (2,4,4)
4. Stanisław Burza - 4 (3,1,0)
5. Vaclav Milik - 4 (1,2,2)
6. Samo Kukovica - 1 (0,0,1)

Bieg po biegu:
1. Batchelor, Walasek, Burza, Zetterstroem, Milik, Kukovica
2. Walasek, Zetterstroem, Batchelor, Milik, Burza, Kukovica
3. Batchelor, Zetterstroem, Walasek, Milik, Kukovica, Burza

Grupa 2
1. Ales Dryml - 9 (-,4,5)
2. Hans Andersen - 8 (2,5,3)
3. Jurica Pavlic - 8 (4,3,4)
4. Łukasz Jankowski - 7 (5,2,1)
5. Martin Malek - 4 (3,1,0)
6. Matej Kus - 3 (1,0,2)

Bieg po biegu:
1. Jankowski, Pavlic, Malek, Andersen, Kus
2. Andersen, Dryml, Pavlic, Jankowski, Malek, Kus
3. Dryml, Pavlic, Andersen, Kus, Jankowski, Malek

Grupa 3
1. Lukas Dryml - 9 (5,4,4)
2. Rory Schlein - 8 (3,1,5)
3. Fredrik Lindgren - 8 (0,5,3)
4. Tobias Busch - 6 (4,0,2)
5. Max Dilger - 5 (2,3,1)
6. Christian Hefenbrock - 3 (1,2,0)

Bieg po biegu:
1. Dryml, Busch, Schlein, Dilger, Hefenbrock, Lindgren
2. Lindgren, Dryml, Dilger, Hefenbrock, Schlein, Busch
3. Schlein, Dryml, Lindgren, Busch, Dilger, Hefenbrock

Grupa 4
1. Nicki Pedersen - 10 (5,5,-)
2. Ben Barker - 8 (1,3,5)
3. Tomas Suchanek - 8 (4,4,-)
4. Lasse Bjerre - 7 (3,2,4)
5. Fritz Wallner - 2 (2,u,u)
6. Niklas Porsing - 1 (0,1,w)

Bieg po biegu:
1. Pedersen, Suchanek, Bjerre, Wallner, Barker, Porsing
2. Pedersen, Suchanek, Barker, Bjerre, Porsing, Wallner (u)
3. Barker, Bjerre, Wallner (u), Porsing (w)

Półfinały:

Grupa 1
1. Troy Batchelor - 10 (5,5,-)
2. Hans Andersen - 8 (2,4,4)
3. Rory Schlein - 7 (4,3,d)
4. Magnus Zetterstroem - 6 (3,2,3)
5. Nicki Pedersen - 5 (d,w,5)
6. Thomas Suchanek - 3 (-,1,2)

Bieg po biegu:
1. Batchelor, Schlein, Zetterstroem, Andersen, Pedersen (d)
2. Batchelor, Andersen, Schlein, Zetterstroem, Suchanek, Pedersen (w)
3. Pedersen, Andersen, Zetterstroem, Suchanek, Schlein (d)

Grupa 2
1. Grzegorz Walasek - 10 (5,3,5)
2. Ales Dryml - 9 (4,5,-)
3. Fredrik Lindgren - 7 (3,4,3)
4. Jurica Pavlic - 4 (2,1,2)
5. Lukas Dryml - 4 (u,2,2)
6. Ben Barker - 2 (1,0,1)

Bieg po biegu:
1. Walasek, A.Dryml, Lindgren, Pavlic, Barker, L.Dryml (u)
2. A.Dryml, Lindgren, Walasek, L.Dryml, Pavlic, Barker
3. Walasek, Pavlic, Lindgren, L.Dryml, Barker

Mały finał:
Pedersen, L.Dryml, Zetterstroem, Pavlic, Barker, Suchanek

Finał:
Walasek, Lindgren, Andersen, A.Dryml, Batchelor, Schlein

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedway.vmnet.cz

Komentarze (25):

Zobacz więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×