Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zenon Plech: Nie wiemy na co dokładnie stać Roberta Terleckiego

Zenon Plech nie wyrobił sobie jeszcze zdania odnośnie Roberta Terleckiego, którego wskazała Komisja Kwalifikacyjna na prezesa GKS Wybrzeże S.A. Przekazał też spostrzeżenia odnośnie nowego regulaminu.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Robert Terlecki został wskazany jako osoba, która ma podnieść z kolan gdański żużel. Czy to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu? - Jest jeszcze za szybko, żeby cokolwiek mówić. Nie wiemy dokładnie na co go stać - zachowuje ostrożność Zenon Plech. - Znam go jako menedżera, ale trudno powiedzieć jak się spisze, gdy przyjdzie mu prowadzić zespół. Mam świadomość, że to duże wyzwanie, zobowiązanie wobec kibiców, ale i trudne zadanie - wymienił były żużlowiec GKS-u Wybrzeże.

Jak zauważył Plech, sporo działo się wokół gdańskiego żużla w ostatnich tygodniach, a Stowarzyszenie GKŻ Wybrzeże, w którego kompetencjach leży zatwierdzenie prezesa jeszcze się nie zebrało. - To fakt, zamieszanie było dosyć duże i nie wiadomo jak się jeszcze zakończy. Powinno jak najszybciej, ale nie wiem na ile poważne są deklaracje osób za to odpowiedzialnych - zauważył Plech w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

W ostatnich dniach opublikowano regulamin polskich lig żużlowych. Czy zmniejszenie ENEA Ekstraligi do ośmiu zespołów jest dobrym rozwiązaniem? - Od początku uważałem, że powiększenie ligi było złym zagraniem. Pomiędzy pierwszymi zespołami, a resztą poziom był diametralnie różny i kibice nie chcieli chodzić na mecze - ocenił Plech.

Zdecydowano również o zniesieniu KSM-u od 2014 roku. - To i dobrze i źle. Uważam, że mimo wszystko KSM regulował ligę i nie trzeba było wprowadzać dodatkowych obostrzeń, typu jeden zawodnik z cyklu Grand Prix. Teraz będzie można zbudować dream team, który będzie mistrzem przez wiele lat, bo pozyska czołowych zawodników - zauważył Zenon Plech.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

 • JJusadi Zgłoś komentarz
  Cieńko będzie z Wami.
  • zulew Zgłoś komentarz
   Zniesienie KSM to zły pomysł, bardzo zły.
   • Areckimil Zgłoś komentarz
    No to Zenon inteligencją zabłysnął ale ja uważam że ten nowy regulamin jest bardzo niekorzystny bo 8 zespołów to niestety jak dla Gdańska za wysokie progi i nawet jak awansujemy to od
    Czytaj całość
    razu jesteśmy skazani na degradację tak jak teraz są mile zaskoczeni działacze z Gniezna,Wrocławia , Bydgoszczy. Najlepszym rozwiązaniem jest 10 zespołowa ekstraliga a reszta w tej pierwszej lidze.
    • ores Zgłoś komentarz
     [i]To i dobrze i źle. Uważam, że mimo wszystko KSM regulował ligę i nie trzeba było wprowadzać dodatkowych obostrzeń, typu jeden zawodnik z cyklu Grand Prix. Teraz będzie można
     Czytaj całość
     zbudować dream team, który będzie mistrzem przez wiele lat, bo pozyska czołowych zawodników -[/i] ja podzielam te zdanie że jednak ksm powinien zostać tylko oczywiście przy 8 zespołowej ekstralidze nieco większy jednak w speedway w każdym kraju szwecji czy anglii mamy rożne obstrzeżenia odnośnie ligi czy to finansowe czy pod postacią ksm. Jak widać wiele zespołow ma mniejszy lub większe kłopoty finansowe i będziemy mieli sytuacje ze w danym roku ktoś będzie miał hojnych sponsorów i będzie "kupował" medale, mistrzostwo mecze będą mało ciekawe praktycznie jednostronne a chyba nie o to chodzi kibicom. Nie sztuką jest tez nakupować zawodników przepłacić a później pozostać z długami tak tez niestety w polskim żużlu się zdarza przykładów nie trzeba podawać. Wiadomo, że najlepiej byłoby bez żadnych ograniczeń ale jak pokazał dotychczasowy czas, nawet kiedy są ograniczenia jest wiele kłopotów finansowych itp także tych włącznie z uzyskaniem później przez niektóre kluby licencji. Chyba nie o to chodzi żeby królowały np 2,3 zespoły, które akurat w danym roku maja więcej kasy, ale żeby była liga wyrównana. Żeby nie musiałoby być jakichkolwiek ograniczeń zarówno zawodnicy jak i prezesi musieliby wykazać się dużym rozsądkiem i mądrością odrzucając często jakieś swoje niepohamowane nieadekwatne do możliwości ambicje, zakusy, zapędy a zawodnicy zmniejszyc swoje wyolbrzymione do granic roszczenia.
     • chrismcski Zgłoś komentarz
      Menedżer, to zdecydowanie nie Terlecki. No chyba, że się odnajdzie w tej roli.
      • zawodowiec Zgłoś komentarz
       "Znam go jako menedżera" - slowo menadzer w odniesiueniu do pana Terleckiego to troche duze slowo patrzac na jego CV. no chyba ze tych najwazniejszych zawodowych funkcji i sukcesow w nim nie
       Czytaj całość
       wymienil.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×