Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kto w formacji juniorskiej GTŻ-u?

Praktycznie przesądzone jest już odejście Łukasza Cyrana z GTŻ-u Grudziądz. "Pele" chce wrócić do rodzinnego miasta i reprezentować barwy Stali Gorzów. Kto zajmie jego miejsce w GTŻ-cie?
Kamil Tecław
Kamil Tecław

Cyran nie ukrywa, że w przyszłym roku będzie chciał reprezentować barwy macierzystego klubu. W minionym sezonie zdobywał punkty dla pierwszoligowego GTŻ-u Grudziądz. Na początku rozgrywek "Pele" nie grzeszył skutecznością, ale rozkręcał się z zawodów na zawody. Końcówka była w wykonaniu gorzowianina bardzo przyzwoita i w kilku meczach grudziądzkiej drużyny Cyran był jedną z czołowych postaci ekipy dowodzonej przez trenera, Roberta Kempińskiego. Zarząd grudziądzkiego klubu oraz kibice z chęcią widzieliby gorzowianina w składzie GTŻ-u na sezon 2013. Wiele wskazuje jednak na to, że "Pele" opuści Grudziądz i będzie przywdziewał plastron Stali Gorzów. - Na ten moment jestem zawodnikiem Stali Gorzów. Rozmawiałem już wstępnie z trenerem Piotrem Paluchem oraz kierownikiem drużyny i przedstawiłem stanowisko w sprawie mojej przyszłości. Po rocznej przerwie, gdzie startowałem na pierwszoligowym froncie i regularnie zdobywałem punkty w lidze, chciałbym znów reprezentować barwy Stali Gorzów - powiedział niedawno w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Łukasz Cyran.

Kto jest kandydatem do zastąpienia 20-letniego zawodnika w GTŻ-cie? Sporo mówi się o wypożyczeniu do Grudziądza Kamila Pulczyńskiego. W obliczu transferu Tomasza Golloba do Unibaxu Toruń, zabrakłoby miejsca w składzie dla utalentowanego torunianina ze względu na ograniczenie KSM. Zainteresowany usługami jednego z braci Pulczyńskich jest także Lotos Wybrzeże Gdańsk i prawdopodobnie między tymi dwoma klubami rozstrzygnie się walka o młodego zawodnika.

Kamil Pulczyński pasuje do składu grudziądzkiej drużyny. Kamil Pulczyński pasuje do składu grudziądzkiej drużyny.

Kolejną opcją są starty w GTŻ-cie na zasadzie "gościa" Adriana Cyfera. Prezes GTŻ-u Grudziądz - Zbigniew Fiałkowski liczył, że Cyran będzie startował w Grudziądzu przez co najmniej dwa lata, dlatego gorzowscy działacze wyszli z inicjatywą wypożyczenia Cyfera. Taka wersja nie odpowiada jednak Fiałkowskiemu, który koniecznie chciałby zatrzymać w drużynie Cyrana.

Wiek juniorski kończy Adrian Osmólski. Wychowanek Włókniarza Częstochowa oprócz pojedynczych przebłysków nie zaprezentowali wysokich umiejętności i działacze grudziądzkiego klubu nie są zainteresowani jego usługami. W kadrze GTŻ-u są także trzej wychowankowie: Mateusz Rujner, Karol Szychowski i Denis Niedzielski. Pierwszy z nich ma za sobą ligowy debiut podczas meczu na szczycie pierwszej ligi pomiędzy GTŻ-em Grudziądz a Lechmą Start Gniezno w rundzie zasadniczej. Wychowanek pomorskiego klubu potrafił mimo małego doświadczenia zdobyć swój pierwszy ligowy punkt. Młodego i ambitnego żużlowca w minionym sezonie prześladowały jednak liczne kontuzje. Jeżeli ostudzi trochę swój zapał, może z powodzeniem walczyć o miejsce w składzie. Dwóch pozostałych wychowanków nie pokazało na żużlowych torach na razie nic specjalnego.

Zobaczymy na jaki wariant zdecyduje się GTŻ. Okienko transferowe zostało otwarte i w najbliższym czasie wyjaśni się z pewnością wiele spraw.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (39):

Zobacz więcej komentarzy (26)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×