Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Grupa Lotos została sponsorem gdańskiego miniżużla

Grupa Lotos S.A. przedłużyła współpracę z Wybrzeżem Gdańsk! W bieżącym sezonie koncern paliwowy będzie wspierał działalność Młodzieżowej Szkoły Żużlowej, która zajmuje się szkoleniem na mini torze.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Przypomnijmy, że po ubiegłym sezonie Grupa Lotos S.A., która dotychczas wspierała gdański żużel, przestała łożyć pieniądze na pierwszą drużynę. - Sponsorowanie szkółki żużlowej jest elementem wpisującym się w strategię Grupy LOTOS w zakresie sportowego rozwoju dzieci i młodzieży - powiedziała Jowita Twardowska, dyrektor ds. Komunikacji i CSR Grupy Lotos. - Prowadzimy równolegle kilka projektów w tym obszarze w różnych dyscyplinach sportu. Z natury są one długofalowe, ponieważ osiągnięcie jakichkolwiek wymiernych efektów wymaga systematycznej pracy przez okres minimum kilku lat. Zdecydowaliśmy się na kontynuację współpracy na tym polu, aby nie tracić tego, co zostało dotychczas osiągnięte oraz aby zachować ciągłość szkolenia, które bez wsparcia Grupy Lotos byłoby prawdopodobnie niemożliwe, a służy przede wszystkim dzieciom mieszkańców okolic naszej rafinerii w Gdańsku - dodała.

Jakich efektów oczekuje w związku ze współpracą Grupa Lotos? - Oczekujemy kontynuacji szkolenia tych zawodników, którzy są adeptami szkółki oraz naboru jak najszerszego grona nowych amatorów żużla. Liczymy na to, że dzięki naszemu wsparciu młodzi ludzie z naszego otoczenia będą spędzali czas na sportowo, systematycznie ucząc się jazdy na żużlu pod okiem profesjonalnej kadry, która zapewni właściwe szkolenie i wychowanie według zasad fair-play - przekazała Twardowska.

Ze wznowienia współpracy z największą firmą na Pomorzu zadowolony jest Robert Terlecki. - W stronę Grupy LOTOS oraz prezesa Pawła Olechnowicza kieruję w imieniu własnym oraz prezesa Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże Tadeusza Zdunka specjalne słowa podziękowania. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak pozytywne podejście do współpracy z naszymi najmłodszymi podopiecznymi i wierzę, że wynikami oraz dalszym rozwojem Młodzieżowej Szkoły Żużlowej damy Grupie Lotos wiele powodów do wspierania "czarnego sportu" także w latach kolejnych - powiedział.

Co ciekawe mini żużlowcy startujący w barwach gdańskiego klubu, będą jeździli jako Wybrzeże Gdańsk. Logotyp sponsora znajdzie się natomiast na kevlarach i osłonach mini żużlowców oraz na samym obiekcie. Prowadzony jest też nabór adeptów. Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem treningów przez swoje dzieci proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 515-479-327. Poszukiwani są kandydaci w wieku od 6 do 15 lat. Wszelkie informacje uzyskać można także podczas zajęć na mini torze. Treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17:00.

Grupa Lotos ponownie będzie wspierać gdańskich miniżużlowców Grupa Lotos ponownie będzie wspierać gdańskich miniżużlowców

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
wybrzezegdansk.pl

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×