Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Niedługo koniec ZZ-tki za Daniela Nermarka. Co zrobi Stal Gorzów?

Stal Gorzów to obecnie drużyna, która wydaje się, że najlepiej korzysta z przepisu o zastępstwie zawodnika. Końca dobiega jednak czas działania tego zapisu. Co zrobią działacze?
Marcin Malinowski
Marcin Malinowski

Od czasu feralnego upadku w meczu z Fogo Unią Leszno 27 kwietnia za Daniela Nermarka stosowane jest zastępstwo zawodnika. Na ten manewr trener Piotr Paluch zdecydował się także na najbliższe dwa spotkania z Dospel Włókniarzem Częstochowa w czwartek i z składywęgla.pl Polonią Bydgoszcz w niedzielę. Jeśli oba pojedynki dojdą do skutku to ten drugi będzie ostatnim, w którym będzie można zastosować ZZ-tkę. - To ostatnia ZZ-tka, którą będziemy mogli wykorzystać - potwierdził szkoleniowiec Stali Gorzów.

Najważniejszy staje się więc stan zdrowia 35-letniego Szweda. W jakim znajduję się on w tej chwili?  - Jest dobrze. Daniel w czwartek przyjeżdża do Polski. Będzie miał prześwietlenie i wizytę u lekarza. Cały czas był u fizykoterapeuty w Szwecji. 

Czy doświadczony zawodnik Trzech Koron będzie gotowy, by pomóc kolegom z Grodu nad Wartą? - Na Wrocław powinien być zdolny do jazdy. Jestem o tym przekonany - zapewniał "Bolo". - Dosłownie aż rwie się do jazdy, ale wszystko musi być uwarunkowane decyzją lekarzy - dodał na zakończenie Piotr Paluch.

W przypadku, gdy powrót do jazdy Nermarka nie nastąpi na czas to gorzowianie nie pozostają bez wyjścia. Aktualnie wydaje się to być jednak bardzo niekorzystne rozwiązanie. Mowa o Tomaszu Gapińskim, który wypadł ze składu na rzecz Linusa Sundstroema. Popularny "Gapa" może wskoczyć w miejsce kontuzjowanego Szweda. Ewentualnie gorzowscy działacze mogą sięgnąć po Mikaela Maxa, który w Stali podpisał kontrakt warszawski i nie został jeszcze nigdzie wypożyczony. Ostatnią deską ratunku jest skorzystanie z otwartego okienka transferowego, ale rynek jest bardzo wąski, a żużlowcy dostępni do zakontraktowania mogliby się nie nadać nawet na zawodnika z minimalnym KSM-em. Rozwiązaniem najbardziej prawdopodobnym jest więc Gapiński, który cały czas szuka odpowiednich ustawień motocykli. Trener gorzowian zapewnia, że wychowanek Polonii Piła jest już bliższy optymalnej formy.

We Wrocławiu dojdzie do kolejnych przedmeczowych rozmów Nermarka ze Zmarzlikiem? We Wrocławiu dojdzie do kolejnych przedmeczowych rozmów Nermarka ze Zmarzlikiem?


POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (29):

Zobacz więcej komentarzy (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×