Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wybrzeże złożyło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Macieja Polnego!

GKS Wybrzeże S.A. poinformowało policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Macieja Polnego. Pracownicy klubu ujawnili fakt bezprawnego dostępu byłego prezesa klubu do poczty elektronicznej.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

W związku z pojawiającymi się w ostatnich dniach licznymi zapytaniami dotyczącymi działań podejmowanych przez byłego Prezesa Zarządu GKS Wybrzeże S.A. Pana Macieja Polnego, klub postanowił wystosować w tej sprawie poniższe oświadczenie:

GKS Wybrzeże S.A. oświadcza, iż w ubiegłym tygodniu pracownicy klubu ujawnili fakt bezprawnego dostępu Pana Macieja Polnego do klubowej poczty elektronicznej, z której osoba ta wykradała ważne dane klubowe, w tym wyciągi z kont bankowych. W związku z zaistniałą sytuacją klub złożył na policji zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, a w sprawie wszczęte zostało śledztwo.

Obecne władze spółki dysponują materiałem dowodowym w postaci m.in. korespondencji Pana Macieja Polnego z jego żoną w temacie danych, do których wymienione osoby zgodnie w świetle prawa nie miały prawa wglądu.

Sprawę szerzej wyjaśnił prezes GKS Wybrzeże S.A., Robert Terlecki. - Potwierdzam, że zdarzyła się taka sytuacja. Dostaliśmy informację zwrotną na pocztę elektroniczną potwierdzającą, że były wysyłane e-maile przez nieuprawnione osoby. Śledzona była również korespondencja między klubem, a jego kontrahentami. To są informacje poufne i nie jest dopuszczalna taka sytuacja. Dlatego złożyliśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - powiedział Terlecki w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Czy nowi pracownicy klubu nie zmienili haseł do skrzynek pocztowych? - Nie wyobrażam sobie tego, żeby trzeba było zmieniać hasła, gdyż nikt nie ma prawa przeglądać cudzych listów! Jak do klubu przychodzi korespondencja zaadresowana na inne osoby, to nikt nie ma prawa jej otworzyć. To działa również w drugą stronę. Dysponujemy dowodami w tej sprawie - dodał prezes klubu znad morza.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (27):

 • ŻKS OSTROVIA FAN Zgłoś komentarz
  bez komentarza ?/!
  • Sacha Baron Cohen Zgłoś komentarz
   Ludzie przestańcie ! Żenujaca jest wasza naiwność,łykacie to tak samo jak Polny! tak miało być...Polny dał się na przynete..czy wy naprawdę wierzycie ze Terlecki nie zmieniłby
   Czytaj całość
   haseł.. tio raczej był przebiegly plan..ruszcie makówkami..Polny nakradł i nakradł,razem z Kiszką.. a teraz na niego czekali az podejmie jakies kroki.. do sądu z Polnym!!
   • cieślaczek cwaniaczek Zgłoś komentarz
    co za amatorka. terlecki zenada.
    • South Yorkshire KSF Zgłoś komentarz
     tylko czekac na artykuly o Macieju P.
     • Mose Jurinho Zgłoś komentarz
      ha ha ha lecicie z extraligi juz w polowie sezonu pozostaje placz i zgrzytanie zębow nic więcej no i długi he he he starcikiem sie zajmijcie ucha i gamon he he he
      • Raf123 Zgłoś komentarz
       Oferuję pomoc dla klubu GKS Wybrzeże, mogę zmienić wam hasła na poczcie, pokazać jak to się robi. Od razu złapiecie, spoko to nie jest takie trudne wcale!
       • GD Zgłoś komentarz
        Przepisy UODO tak po krótce art 52 własnie mówi o zabezpieczeniu danych osobowych . Zresztą brzmi on tak : Następnym przestępstwem ( określonym w art. 52 u. o. d. o.) jest naruszenie
        Czytaj całość
        (nawet nieumyślne) obowiązku ,ciążącego na osobie administrującej danymi, zabezpieczenia danych przed ich zabraniem przez osobę nieuprawnioną, uszkodzeniem lub zniszczeniem. Przedmiotem ochrony jest w tym przypadku bezpieczeństwo danych osobowych jako takich, nie zaś danych tworzących zbiór danych. Zgodnie z art.36 u. o. d. o., administrator ma obowiązek zapewnić zastosowanie środków technicznych i organizacyjnych gwarantujących ochronę przetwarzania danych osobowych, w szczególności przed ich udostępnianiem osobom nieupoważnionym. Dyspozycja tego artykułu została doprecyzowana w rozporządzeniu z dnia 29.04.2004r[4]. Przestępstwo to ma charakter formalny, indywidualny, może je popełnić tylko administrujący zbiorem danych, nie jest zależne od winy osoby dopuszczającej się go, a ścigane podejmowane jest z urzędu. I tak przestępstwo stanowić będzie samo niezabezpieczenie danych przez administrującego nimi, niezależnie czy ich uszkodzenie, zaginięcie doszło do skutku.
        • MaciekGKS Zgłoś komentarz
         Przepisy UODO nakazują regularną wymianę haseł (spełniających warunek składania się z konkretnej ilości różnych znaków) do komputerów i skrzynek pocztowych. Niedopełnienie tego
         Czytaj całość
         obowiązku może skutkować współwiną przy wykradnięciu i wykorzystaniu ukradzionych danych przez osoby trzecie.
         • GD Zgłoś komentarz
          Nie potrzebny artykuł. Co do zamykania samochodu .... przykładu przytaczanego w komentarzach jeżeli moje ubezpieczenie obejmuje kradzież (AC) to nie poniosę szkody w aż takim stopniu
          Czytaj całość
          chyba ,że celowo zostawie tam kluczyki . Ludzie maja prawo być roztargnieni ,nerwowi ,zaganiani i zdarzają się takie sytuacje ... złodziej pozostaje złodziejem a okradany ofiarą można określić naiwnością ,bezmyślnościa ,głupotą taka postawę ale złodziej pozostaje złodziejem .
          • WOLFPACK Zgłoś komentarz
           Probuje slady po sobie zacierac pewnie zlodziej jeden. Mam nadzieje ze go posadza wkoncu.
           • ucho od sledzia Zgłoś komentarz
            Spokojnie to tylko awaria! dam glowe ze za chwile ,,okaze sie'' ze i pieniazki z konta ,,znikaly'' i nowy prezio znow bedzie nawolywal do linczu na starym... kozla ofiarnego w tym klubiku zawsze
            Czytaj całość
            znajda
            • Walerian Zgłoś komentarz
             Jest to błąd obecnego prezesa, hasła trzeba było natychmiast zmienić po objęciu stanowiska. To co mówi jest naiwne i śmieszne.
             • matey Zgłoś komentarz
              zero profesjonalizmu
              Zobacz więcej komentarzy (14)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×