Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Polacy faworytami półfinału DPŚ w Częstochowie

W sobotę na torze w Częstochowie odbędzie się półfinałowy turniej Drużynowego Pucharu Świata. Rywalami Polaków będą reprezentacje Australii, Rosji i Łotwy.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Andrzej Lebiediew jest jednym z najskuteczniejszych zawodników I ligi

Łotwa

Start w półfinale w Częstochowie będzie dla Łotyszy debiutem w tej fazie Drużynowego Pucharu Świata. Jeźdźcy z tego kraju od lat bezskutecznie startowali w eliminacjach, lecz dopiero w tym roku udało im się uzyskać awans do turnieju półfinałowego. Już sam udział w tych zawodach jest dla Łotyszy ogromnym sukcesem, lecz patrząc na problemy kadrowe rywali mogą oni włączyć się do walki o awans do turnieju barażowego.

Podopieczni Wladimira Rybnikowa już rok temu byli o krok od awansu do półfinału DPŚ. Wówczas w eliminacjach rozegranych na torze w Herxheim o punkt lepsi okazali się Niemcy. W tym roku turniej kwalifikacyjny odbył się w Daugavpils. Łotysze w pełni wykorzystali atut swojego toru i wygrali z 15-punktową przewagą nad Słoweńcami. Dzięki temu już w sobotę zadebiutują w półfinale żużlowego mundialu.

Liderem reprezentacji Łotwy w eliminacjach był Andrzej Lebiediew. Niespełna 19-letni żużlowiec jest w tym sezonie w wysokiej formie. Lebiediew jest jednym z najskuteczniejszych żużlowców I ligi i powinien być filarem reprezentacji w zawodach w Częstochowie. - Obecny sezon nie jest jeszcze skończony. Przede mną dużo zawodów i nie chcę myśleć o tym co może się stać. Będzie jak będzie. Teraz myślę o każdych następnych zawodach i nie chcę kończyć ich z mniejszym dorobkiem, niż w ostatnich spotkaniach - mówił w wywiadzie udzielonym naszemu portalowi Lebiediew. 

Oprócz niego na SGP Arenie Częstochowa o awans do barażu walczyć będą Kjastas Puodżuks, Maksim Bogdanow i Wiaczesław Gieruckis. Spośród czwórki Łotyszów tylko Bogdanow ma za sobą starty w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Lebiediew, Puodżuks i Bogdanow to liderzy pierwszoligowego Lokomotivu Daugavpils. Z kolei Gieruckis jest ligowym przeciętniakiem, który jest jednocześnie uzupełnieniem reprezentacji Łotwy.

Skład Łotyszy na półfinał DPŚ:
1. Kjastas Puodżuks (kapitan)
2. Maksim Bogdanow
3. Wiaczesław Gieruckis
4. Andrzej Lebiediew

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (34)
Zobacz więcej komentarzy (6)